Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Lehet madagaszkári nappali...

Lehet madagaszkári nappali gekkót tartani alacsony terráriumban?

Figyelt kérdés
A legtöbb oldal azt írja hogy 60-80 cm magas terrárium kell neki, de én csak 27 cm magas, 60cm széles és 40 cm mély terráriumot tudod szolgáltatni neki. Lesz a gekkónak ettől valami baja?
2012. jún. 13. 21:52
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem jó, mert mindig feltapad az üvegre, és felmegy legfelülre. Meg hát ide-oda ugrik. Nálam mindig felül van, pedig maga a terrárium is fel van téve egy asztalra és fentről szeret bámulni a mélybe. Ha tudna felmenne a plafonra is, mert amikor kiengedtem akkor odament 4 méterre föl.



A törpe gekkók nem tetszenek? Nekem vannak Tropicolotes nattereri-k. Abból lehetne akár 10db-ot is beletenni. Ez azért is jó, mert mindig valamelyik mászkál, beszélgetnek is néha egymással, csipognak. Írtó jó fejek és csak 5 centis minik és azt vettem észre, hogy idomulnak a talaj színéhez. Ahol vettem, egyik helyen drapp, a másik helyen barna talajon voltak, már akkor feltűnt, hogy ami barna talajon volt az sötétebb, de ideraktam fehér talajra és kivilágosodtak, amikor meg felmásznak a fekete kövekre, képesek ilyen fekete-szürke csíkossá változni. El akarnak rejtőzni biztos, de nem nagyon megy nekik, mert úgy is jól látszódnak :)

2012. jún. 14. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem megfelelő az alacsony terrárium. A nappali gekkók alapvetően a fák ágai között élnek, tehát a magasban. Ez sok előnnyel jár számukra. Mindig az a legjobb, ha a mesterséges körülményeket is az élőhelyhez igazítod.

Viszont ha nem akarsz álló terráriumot vásárolni, az említett meglévő terráriumodban tarthatsz például leopárdgekkókat.

2013. febr. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!