Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mit csináljak a sok békával/va...

Horváth Kristóf kérdése:

Mit csináljak a sok békával/varanggyal a medencénkben?

Figyelt kérdés
(Először is leszögezném,nem értek hozzá,ezért megnéztem neten.Nagyon hasonlitanak a Barna varangyokhoz.)Van itthon egy medencénk, és egyre több ilyen kis állatka lett benne.Viszont 180cm magas a medence, és félek, hogy nem tudnak kijönni,ezért odaraktam egy 10cm széles hosszú gerendát, hogy kitudjanak jönni.De nem jöttek ki, vagy nem akarnak, vagy nem tudnak ezek szerint .Na már most én nem szeretném, ha ezek a pici brekuszok meghalnának.Hagyjam őket benne,vagy vegyem ki őket?A medence most nincs feltöltve, ilyen alig bokáig érő koszos bogaras valami van csak benne.De tudom h ezeket eszik, csak azért mégis csak olyan mondja meg, mit tegyek aki ért hozzájuk.

2012. jún. 20. 17:49
 1/3 anonim válasza:

Szerintem azért nem jönnek ki mert jól érzik magukat ott, egy medence elég nyirkos és kiváló hely lehet a békáknak, főleg hogy írtad hogy az alján még maradt is valami.

Maguktól biztos nem mennek el onnan, szóval max kézzel kiszeded őket :) Célszerű lenne tisztán tartani a medencét, jól kipucolni utána pedig kifertőtleníteni, klórozni. Utána tuti nem mennek bele.

2012. jún. 20. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a 2.kommentelőnek a választ.Nos a brekik nem zavarnak, és oda raktam most egy széles deszkát, ha akarnak kijönnek,mert vagy 180cm a medence magassága és nem hiszem, hogy tini ninják lennének :D Csak azt se szeretném, hogy megszaporodjanak a medencében :D
2012. jún. 21. 01:46
 3/3 Platypus ***** válasza:
Igazából a békák nem valami nagy észlények, hiába van ott az a palló, nem biztos, hogy ki is tudnak jönni. A varangyok normál esetben nem vízi életet élnek, csak szaporodáskor keresik fel a tavacskákat. Az év többi részében szárazföldön keresik a táplálékukat, és most már bőven nincs szaporodási időszak, tehát maguktól nem maradnának a medencében. Ha a medencéhez van ilyen koszgyűjtő hálócska, akkor azzal ki tudod őket szedni és elengedni a kertben. Lehetőleg estefelé csináld, mert a természetben is akkor aktívak, így jobban meg tudják találni a nekik való búvóhelyeket.
2012. jún. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!