Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Pápaszemes kajmán tartás?

Pápaszemes kajmán tartás?

Figyelt kérdés
Lehet furcsán hangzik, de hol lehet pápaszemes kajmánt venni? Törvényes a tartása? Hogy és milyen felszereléssel tarthatóak? Valakinek van erről tapasztalata?
2012. jún. 21. 15:31
 1/5 anonim válasza:

Én sem vagyok pro a témában, de én is régóta tervezgetem egy kajmán beszerzését, úgyhogy leírom amire eddig jutottam.


Szóval lehet venni, de engedélyköteles. Az engedély megszerzésének elvileg igen komoly és nehezen kivitelezhető követelményei vannak. (szakirányú képesítést, és 3 év szakmai tapasztalat, stb.)


A kajmánok közül a pápaszemes meglehetősen nagyra nő, 2-3 méteresre, így annak tartása kevésbé ajánlott. Lehet kapni kisebb testűeket, melyek csak 1 méter körülire nőnek meg, persze ezek drágábbak is.


Egyébként a kajmán tartás nagyon költséges, mert az állatnak meglehetősen nagy terület kell. Kell neki száraz felület is, és medence is.


Én egyébként azt számoltam, hogy ha megfelelő körülmények között akarod tartani (és miért ne akarnád, hiszen különben meghal), akkor én azt mondanám, hogy olyan 1 millió forinttal lehet nekiugrani a dolognak. Ebből kb 200 a kajmán. A terrárium ára ugye sok mindentől függ. Aztán ott vannak még az orvosi költségek, plusz az etetési költségek.

2012. jún. 22. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

egy pápaszemes kajmán 50.000 ft, kis korban az akvárium hozzá kb 20-30 ezer ft.

Szal egyáltalán nem milliós tétel sőtt!

halfilét esznek, szal az etetésük se olyan nagy kunszt.

kb ahhozt tudnám hasonlítani mint ahogy a vízi teknősöket kell tartani,persze ezek a dögök nagyobbat harapnak!

2012. jún. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Mindkettőtöknek köszi, de az 1.-nek pici jobban köszönöm!
2012. jún. 25. 18:30
 4/5 A kérdező kommentje:
picit
2012. jún. 25. 18:30
 5/5 anonim ***** válasza:

Én tartottam pápaszemest, nem nagy kunszt, kb olyan mint ha teknőst tartanál,de azért ha nem figyelsz nagy sebet tud ejteni.

Sajna eladtam...

2013. jan. 20. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!