Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Nyáron lesz lehetőségem...

Nyáron lesz lehetőségem ösztöndíjból Horvátországba menni hüllőket tanulmányozni, és írni egy disszertációt Homoki viperáról és élőhelyéről. Pontosan merre keresnem őket?

Figyelt kérdés

Elég sok mindent tudok az állatról, de hogy pontosan hol van rá a legnagyobb esély hogy rá bukkanjak azt nem tudom.


A wikipedia ezt a térképet dobta ki:

[link]


A legjobb lenne ha tengerpart közelében tudnátok nekem olyan helyet mondani ahol rábukkanhatok, így össze tudnám kötni a kellemeset a hasznossal :)



#rtdzfug
2012. jún. 24. 15:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
állatkertben
2012. jún. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Az a baj hogy állatkertben teljesen más a habitusa,viselkedése mint a természetes élőhelyén.

Ezért nem lenne valami hasznos a megfigyelés.

2012. jún. 24. 16:00
 3/12 anonim ***** válasza:
Hát szerintem vedd fel a kapcsolatot az ottani hivatalos szervekkel,vagy a hazai egyetemmel,ők majd útba igazítanak
2012. jún. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért érdekes, hogy kapsz ösztöndíjat, disszertációt írsz, és mégis a gyakorin kérdezed, hogy hol keresd. 1: kamu, 2: az ösztöndíjakat a semmiért osztogatják.
2012. jún. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Én nem szoktam a helyesírásba belekötni, de ha a disszertációdban esetleg nagybetűvel írod, hogy homoki vipera, és nem a mondat elején - tehát úgy, mint itt - nagy protekció kell hozzá, hogy ne vágják vissza.


Másrészt, ha valaki disszertációt ír egy hüllőről, akkor joggal feltételezhetjük, hogy vannak róla ismeretei. Te az elterjedésével sem vagy tisztában.

2012. jún. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Mi voltunk Novigradba és Pulán. Ott egy darab vipera nem volt. Csak mókusok kergetőztek a fejünk fölött a fákon. A tengerparton meg kb 200 db tarisznyarák bújt elő mikor leültünk.
2012. jún. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A déli kárpátokban nagzobb esélyed van hogy találkozol vele.
2012. jún. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ez most komoly? Azt sem hiszem el, hogy BSC hallgató vagy, nemám, hogy disszertációra készülsz. Szabad megkérdeznem, hogy melyik egyetem melyik doktori iskolája alatt mész az útra?

Ha bármi ismereted lenne a fajról, akkor nem Gy.K.-n kérdezgetnél és eszedbe sem jutna a wikipédiát belinkelni...

2012. jún. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Keresztes vipera van Tokajban a kilátóban ha hátramész pisilni a fűbe.
2012. jún. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
na meg a kereső szavak.
2012. jún. 26. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!