Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mire van szüksége egy görög...

Mire van szüksége egy görög tekinek?

Figyelt kérdés
Szeretnék görögteknőst de nem tudom pontosan hogy mit kell megvennem a terráriumba!Melegítőlámpa meg talajfűtő amiről tudok,de a többiről fogalmam sincs!Aki tud segítsen! Előre is köszi!

2012. jún. 30. 19:24
 1/9 anonim ***** válasza:

Mindenképpen kell uv-s lámpa. Legalább egy 5.0 perti glo.

De vannak olyan kompakt égők is, amik kombináltak, és fűtő/napozó lámpa is egyben, meg uv-s is.

Meg föld kell aljzatnak, a legjobb valami erdei föld, ne ilyen vegyszerezett virágföld, vagy szántóföldről legyen.

nem hosszú legalább ezt olvasd el:

[link]

Bővebben:

[link]

2012. jún. 30. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ sokat segítettél! Folyamatosan nézelődök itt a neten ez ügyben de konkrétan nincs leírva sehova hogy pontosan mit is kell vennem a terráriumba! A fórumrólmeg nem tudtam de gondolhattam volna hogy van ilyen... Még egy kérdés: A teknőssel is ki lehet alakítani olyan viszonyt hogy ragaszkodjon pl hozzám a gazdájához?? Én fogok hozzá ragaszkodni az biztos,de vajon nálluk is van olyan mint pl ember és kutya vagy ember és rágcsáló közti ragaszkodás??? Mégegyszer köszi a választ :-)
2012. jún. 30. 19:47
 3/9 anonim ***** válasza:

Olyan szintű ragaszkodás biztos nincs.

A hüllők másképp viselkednek. Ettől nem kevesebbek, én legalább is nem érzem így. Másabbak. A legtöbb hüllő stresszként éli meg azt is, ha hozzáérsz, vagy ha kézhez szoktattad, az sem jelenti, hogy bármikor, bármeddig elviseli a közelséget.

Kígyóknál ez igazi kihívás, és tiszteletet ébreszt.

De amúgy nagyon jó fejek!

Lehet rajtuk röhögni, lehet őket sétáltatni, kézből etetni, stb.

Olyan látványos ragaszkodást ne várj, de az ő szintjén az, hogy elfogad, hogy felszabadultan járkál a közeledben, hogy nem stresszel, ha kézbe veszed, az önmagához képest nagyobb dolog, mint ha egy kutya pitizik, meg trükköket csinál. Ha elég nagy helyed van, jobb többet tartani.

És fiatal korában szó szerint mindent adjál meg neki(k) mert olyankor még nagyon érzékenyek, és sebezhetőek.

Később igazi terepjáró dinoszaurusszá nőnek. :)

2012. jún. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Feltétlenül kérd vásárlásnál a CITES-igazolást, nehogy megbüntessenek később.
2012. jún. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Szóval azt mondod hogy jobb ha többet tartok! 2 az elég??? Mert nem nagyon van nagyon nagy helyem :-( de azért van :D! Nekem az is elég egyébként ha elfogadja a kezemből a kaját meg ha utánam jön mert akkor már valamennyire megbízik bennem :-)!
2012. jún. 30. 20:18
 6/9 A kérdező kommentje:
A tenyésztő akitől veszem majd a kicsit azt mondta hogy július végére meg lesznek a papírok is de csak akkor hozhatom el a tekit is mert elvileg 2 vagy 3 hét és kelnek ki a kicsik :-)! Alig várom már :D
2012. jún. 30. 20:24
 7/9 anonim ***** válasza:
Görögországra.
2012. júl. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem volt, nagyon nagyon imádtam a drágát, állati édes volt, és számítógépfüggő: ha kivettük, rendszeresen a klaviatúrán mászkált. Ő eléggé kézhez szokott volt, szerette, ha ott vagyok, viszont két embernél több stresszelte. Etetése: gyümi, zöldség, nálunk az alma, paradicsom és a jégsali volt nagyon kelendő (puffasztókat nem kaphat legjobb tudomásom szerint), a lisztkukacot is szerette, illetve porrá zúzott tojáshéjat kapott Ca-ként. A terráriumában volt egy kis medence, sekély, csak hűsölés céljából, egy bonsai fa, amit valamiért imádott kidönteni, így kivettük, mert valószínűleg zavarta, emiatt más került bele, de nem emlékszem már a nevére, illetve egy szigetecske, ahová fel tudott mászni, oda járt "napozni". Remélem, a tied is megvan már. :)
2012. júl. 8. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem sajnos még nincs meg :-(,majd jövőhét hétvégén :-)! Már nagyon várom a picikét :D Én is nagyon szeretném ha hozzám szokna,pl amikor kiveszem majd akkor ne rettegjen meg ilyesmi! És a terráriumban mi volt a teknős alatt??? Mert sok helyen olvasom a virágföldet,de láttam már alattuk a kereskedésekben azt az apróra vágott fadarabkákat...nem tudom pontosan hogy mi a neve :D!
2012. júl. 14. 06:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!