Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » 288 literes akváriumhoz elég...

288 literes akváriumhoz elég egy nagyobb teljesítményű belső szűrő, vagy már inkább külsőt vegyek hozzá?

Figyelt kérdés

2012. júl. 6. 10:14
1 2
 1/12 bamboochatheone ***** válasza:
Ehhez majdnem két külső is kellene, nem csak egy.
2012. júl. 6. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Értem, de akkor miért vannak a boltokban belső szűrők 300-400 literes akváriumokhoz is?
2012. júl. 6. 10:52
 3/12 bamboochatheone ***** válasza:
Az hülyeség. Egy belső szűrőnek nincs akkora szivacsa vagy szűrőanyag tartálya hogy megfelelően megtudja szűrni az ekkora víztömegeket. Maximum kiegészítésként lehet használni belsőt külső mellé ekkora méretben.
2012. júl. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Elnézést az offért, de akkor elég lehet egy 440l/ óra teljesítményű külső szűrő ehhez? Vagy inkább nagyobb?
2012. júl. 6. 11:15
 5/12 bamboochatheone ***** válasza:
Szerintem kevés, mert nekem a 112-es akváriumba 800 liter/órás van.
2012. júl. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 bamboochatheone ***** válasza:
Plusz jó ha egy szűrő legalább kétszer-háromszor megforgatja óránként a víztömeget, és ha beáll a szűrő akkor nagyon letompítja a vízáramot. Ezért kellene neked olyan 1200 liter/óra körüli szűrő.
2012. júl. 6. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Platypus ***** válasza:

Mivel a hüllők kategóriába tetted, ezért gondolom teknősnek kell, nem halaknak. Teknős esetében nem fontos annyira a biológiai szűrés, mivel a bőre szarus, tüdővel lélegzik, így számára nem számít annyit a vízminőség, mint a halaknak. Továbbá húgysavat ürít, ami az ammóniával szemben kevésbé mérgező és eleve rosszul oldódik vízben, így vízcserével is kordában tartható a mennyisége.

Ezért egy teknős akváriumában elsősorban a mechanikai szűrés fontos, így a legfontosabb a liter/órát nézni egy szűrőn, és a szűrőtartály mérete másodlagos. Ha a helyedben lennék, én az eheim classic külső szűrőket nézegetném. Híresen megbízható márka, tényleg olyan a teljesítmény, ami rá van írva, a gyári szűrőanyag is használható, viszont relatíve kicsi a szűrőtartályuk. Ez a te esetedben éppen nem hátrány. A tökéletes áramlás érdekében úgyis érdemes még egy szűrőt rakni az akváriumba, de ez már lehet egy olcsóbb belső szűrő is. Így garantáltan nem marad lebegő teknőspiszok a vízben.

2012. júl. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Igen, teknősnek készül :) köszönöm szépen a válaszokat!
2012. júl. 6. 22:18
 9/12 anonim ***** válasza:

Ha tekinek külsőt vennél, azt sűrűn szét kéne szedni mert sokat ürít és attól te hamar hülyét kapnál. Annyira azért nem könnyű szétszedni. Halas akváriumban ez nem gond, mert ott elég néhány havonta szórakozni a takarításával.


Inkább belsőt vegyél szerintem is, annak csak lehúzod a szivacsát és könnyen ki tudod mosni, nem egy nagy ügy.


És szerintem kavicsnak apró sódert, 2mm-es szemcsenagyságút, mert ezt gumicsővel az ürülékével együtt is akár le tudod szívni és át lehet könnyen mosni vödörben szép tisztára. Azért jobb az apró, mert ha nagyobb szemű kavicsot veszel az elakad a csőben. Akkor azzal kell kínlódnod hogy kilapátold és szerintem az nehezebb munka.

2012. júl. 6. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod utolsó! Most két db Aquael Fan 3 plus szűrőben gondolkozom.
2012. júl. 6. 23:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!