Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Április 16. án vettem egy hím...

Április 16. án vettem egy hím Zöld leguánt. Azóta sem bírtam megszelídíteni. Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
Hangulatfüggően reagál minden próbálkozásomra.Van amikor közel jön, mellettem eszik,engedi hogy le spricceljem.Máskor fél a spricctől, menekül hacsak meglát, a torok lebenyét elszakította, ha csak rá nézek már fújja magát.Az eladó azt mondta,hogy ha már előttem eszik, akkor be adta a derekát.ő zavartalanul habzsol bármikor, ha a terráriumban van , ha a szoba másik végére kell elmennie érte.mégsem engedi hogy megfogjam.

2012. júl. 10. 14:51
 1/9 anonim ***** válasza:
Az eladó lehet hogy nem a legkompetensebb személy ebben...
2012. júl. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
és hogyan tudnám elérni,nála,hogy meg szelidüljön?
2012. júl. 10. 15:09
 3/9 anonim ***** válasza:
rengeteg türelemmel... ne akard rögtön megfogni, először az érintésedhez szoktasd hozzá, simogasd a fejét, lábát, hátát, hasát, és soha ne hirtelen mozdulattal... az eladók 95százalékának csak arra kellesz, hogy minél több dolgot eladjanak neked...
2012. júl. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
honnan vetted?
2012. júl. 11. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondták hogy 2fajta leguán van...

1. Szelídíthető

2. Nem szelídíthető és ezen sajnos nem is tudsz változtatni ilyen a természetes és ilyen is lesz.


Ismerősömék vettek 2leguánt ugyanúgy foglalkoztak mind2vel az egyiket el kellett adni mert annyira vad volt... a másik most is ott van náluk már 8éve és már majdnem 2méter.:)

De ettől függetlenül amit én írtam lehet nem igaz... ezt hallottam.

2012. júl. 13. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
mekkora? próbáltad már kézből etetni?
2012. júl. 13. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Torok lebenyét elszakította? Ha ezt az "élményt" hozzácsatolja hozzád és a próbálkozásaidhoz sose fogod megszelídíteni. Az eladóknak meg ne higgy. Némelyikük rendes, némelyikük bunkó, de egy dologban megegyeznek, nem értenek általában ahhoz amit eladnak . Na de figyu... az én leguánom is nagyon félős volt, szóval még az egyik fantasztikus "eladó" is azt mondta, hogy ő ezt a leguánt nem venné meg, szép mi?:D Mára ott tartunk így fél évvel később, hogy akkor fogom meg amikor akarom. Persze ez nem jelenti azt, hogy szereti is ha fogdossák. Igazán azt kell elérni egy leguánnál, hogy te lényegében csak egy mozgó "tereptárgy" vagy ami kaját ad neki:D Ehhez viszont rengeteg türelem kell. Kezdetnek kézből próbáld meg etetni. Kinyitod a terkót, fogsz egy reteklevelet, szépen benyúlsz és vársz, vársz, vársz, és még tovább vársz...és ezt minden nap. Az a helyzet, hogy 3 hónap egy leguán szelídítésnél az nem idő. Na a lényeg, hogy ha elfogadta az ételt a kezedből, utána jöhet a következő szint, de mivel ez így is hosszú lett, majd írj ha van valami sikerélményed ez ügyben. Remélem segítettem valamelyest.
2012. júl. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Gwent válasza:

Csatlakozom az előttem szólóhoz és a tartásához ezt az oldalt itt rengeteg segítséget találsz ha van gondod írj pm 10 éve tartok leguánt. Most éppen csak egy van, de volt tenyészpár is


www.leguanvilag.hu

2012. szept. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Majd engedni fogja, hogy megfogd, de előbb rá kell szokatni a kézből evésre.

Csak utána van lehetőség a kézhez szoktatásra.


Egy szelídítés átlagosan 5 hónap.


1. Langyos víz spriccelése

2. Kézből etetés

3. Kézhez szoktatás

Amikor elkezded a kézhez szokatást, akkor lehet elkezdeni már szabadon engedni a lakásba.

2018. febr. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!