Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » A görögteknősök kinnt maradhat...

A görögteknősök kinnt maradhatnak a szabadban ebben a zord időben?

Figyelt kérdés
Van két 1 éves görögtekim, már körülbelül 2 hete kint vannak az udvaron lezárt kis részen. Most azonban nagyon lehült az idő és félek, hogy lesz-e valami bajuk. Olvastam, hogy ha lehül a hőmérséklet nem nagyon lehet bajuk, csak ha hírtelen hül le jó sokkal, de azért érdekelne a hozzáértők véleménye. Itt most kb 22 fok van nappal, éjszaka ennél gondolom jóval kevesebb
2012. júl. 13. 17:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Könnyen megfázhatna, vidd be őket! Még a nagyobbakat is megviselné, de ilyen fiatalon még nagyon érzékenyek!
2012. júl. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Oké, behoztam, de csomó ismerősöm kinn tartja és nem féltik, hmmm fura:)
2012. júl. 13. 19:27
 3/7 anonim ***** válasza:

első válaszolónak: könnyen megfázhat? ezt hol olvastad? XD van fogalmad róla milyen a természetes közege? mert látom nincs...

6 éve szaporítom őket, és 10 éve tartom, úgyhogy tudom, hogy nem olyan érzékenyek...

2012. júl. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

[link]


Legelső találat, legelső bekezdés!!!

Hadd ne linkeljek még be vagy 150 oldalt, ahol ugyanezt írják.

Szégyellheted magad, hogy még dicsekszel is az állatkínzásoddal.

Elárulok egy titkot, gondolom erről eddig még nem hallottál. Egy hobbi állattartás nem arról szól, hogy kikísérletezzük, hogy mitől nem halnak meg az állatok, mi az amit épphogy csak kibírnak.

Hanem arról, hogy optimális feltételeket biztosítunk.

És ne gondold, hogy nagyobb tapasztalatod lenne teknős, vagy hüllő téren mint nekem, mert úgy látom, van még hova fejlődnöd.

2012. júl. 15. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
tartsd úgy ahogy akarod, ha azt biztosítom nekik mint a természet az nem állatkínzás... gondolom a teleltetés is állatkínzás akkor nekik...
2012. júl. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Télen tél van, nem összekeverendő, és a teleltetés folyamatának semmi köze a nyári időjáráshoz.

Nyáron viszont nem mindig tudod biztosítani a természetes feltételeket, tekintve, hogy Magyarországon lakunk, és nem Görögországban, meg Dél-Olaszországban, meg Dél-Francia országban!

Nem olyan a klímánk!

Pofon egyszerű a történet, ha olyan lenne, akkor nálunk is őshonos lenne, és talán Magyar teknősnek hívnák.

De nem őshonos, és nem úgy hívják. Lehet hogy újdonság, de nem a mi éghajlatunkon él.

2012. júl. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem csak olyan déli részeken él. Közép Szerbia hegyeitől kezdve előfordulnak, és elhiheted, a hőmérséklet ingadozik... Nem egy eldeformált teknőst láttam már, mert a gazdája mindig ugyanazon a hőfokon tartotta, és nem a kálcium hiány miatt... Nem mindig az a legjobb ha állandó feltételeket biztosítasz egy olyan evolúciós lénynek, amely hozzászokott a szélsőségekhez... Én ezt vallom, és egy teknősöm sem volt soha megfázva, sem semmilyen probléma nem lépett fel náluk, pedig teleltetésen kívül mindig kint vannak a szabadban...
2012. júl. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!