Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Karmos béka és tűzhasú gőte?

Karmos béka és tűzhasú gőte?

Figyelt kérdés
eggyüt lehet tartani a törpe karmos békát két tűzhasú gőtével?
2012. júl. 24. 17:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Boltban láttam már együtt őket kb olyan 70 literben. Nem bántották egymást. Csak a karmos nem jön ki a vízből, a tűzhasúnak meg kell valami kimászó kő oszlop, vagy legalább egy polifoam úszósziget, amire kifeküdhet tutajozni.
2012. júl. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen! és a béka is megeszi a fagyasztott tubi fexet? és ugye nem mászik ki ha fedem le az akváriumot? előre is köszönöm!
2012. júl. 24. 19:26
 3/7 A kérdező kommentje:
*ha nem fedem le
2012. júl. 24. 19:27
 4/7 anonim ***** válasza:

A gőte fel tud mászni az üveg sarkainál, amikor vizes a hasa, azzal rácuppan és feltolja magát. Akár 20-30cm-t is föl tud így menni, láttam mert volt gőtém régen. Elvileg elég ha a sarkokat letakarod, vágsz kartonból ilyen kis háromszögecskéket és odacelluxozod, vagy üvegből vágatsz 2 kis csíkot és azt a felső peremére ragasztod FBS-el.


Békám volt nyitott akváriumban, ha nem magas a víz, akkor nem ugrik ki. A karmosbéka a száraz részre nem megy ki.


De mondjuk a legbiztonságosabb, ha letakarod az egészet :)


A béka is, meg a gőte is csak élő tubifexet és szúnyoglárvát eszik, csak ami mozog. Azaz fagyasztottat nem próbáltam, de a gőte az tuti nem enné meg. A béka még talán.

2012. júl. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az élő tubifexet is rakhatod a hűtőbe egy tál vízbe, de úgy, hogy a fejük kilógjon félig, akkor életbe maradnak 2 hétig is, csak 1-2 naponta le kell cserélni rajtuk a vizet.

A szúnyoglárva meg úgy is megmarad ha nem lóg ki a vízből semmije. Sőt akár össze is lehet önteni a kettőt egy tálba. Csak ezt nem a mélyhűtőbe, hanem a sima hűtőbe tedd.

2012. júl. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen de nekem a götéim megeszik a fagyasztott tubi fexet is! a békának majd meg veszek élőt!
2012. júl. 25. 09:28
 7/7 anonim ***** válasza:
Tényleg? hát akkor próbáld a békának is először a fagyit, hátha megeszi ő is.
2012. júl. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!