Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Vörösfülű ékszerteknősöm 2...

Vörösfülű ékszerteknősöm 2 tojását hogyan gondozzam? Ha behorpadt magától a tojás, akkor valamit rosszul csináltam?

Figyelt kérdés
16 év után teknőseim végre családalapítás mellett döntöttek. 2 tojását egy kajás vödörjükbe tettem, homokkal félig ellepve, majd az egészet beakasztottam a terráriumukba, ott úgy is 28 fok az átlagos hőmérséklet és páratartalom is van. A tojásokat július 22-én éjjel tojta, 23-án délben óvatosan áttettük a homokos dobozba ugyan abba a pózba, és ma, 24-én észrevettem, hogy mintha picit be lenne horpadva az egyik tojás. Lámpafény mellett ez a tojás egyébként szinte világított az áthelyezéskor. Hibáztam? Vagy ez a fejlődés része, hogy alakja változik a tojásnak? Egyébként elég érdekes alakú, kb 3 centi hosszú és 1 centi vastagok.

2012. júl. 24. 21:48
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Igen, elrontottad! Nem kellett volna a tojásokat kalapáccsal csapkodni!
2012. júl. 24. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Van egy jó és egy rossz hírem: a jó az, hogy a hüllők tojása nem olyan, mint pl. a tyúké, nyugodtan lehet egyenetlen, horpadt. A rossz hír, hogy szerintem ez eléggé alacsony hőmérséklet. Nem véletlenül vannak keltetőgépek szerintem. Meg gondolj bele, minimum testhőmérsékletet kéne biztosítani a fejlődő embriónak.
2012. júl. 25. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
nekem 3 évig tartott rendes körülményeket biztosítani a teknős tojásoknak, hogy a kelési arányom 100százalékos legyen... ahhoz, hogy bármit láss a tojásban, legalább 1-2 hétnek kell eltelni... forgatni pedig tilos a tojásokat...
2012. júl. 26. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 gagamama ***** válasza:
De egyszerre fejlődnek és akkor a másik tojás is olyan lenne de néz utána az interneten meg az állatkereskedésekben sok sikert a kis tekihez.
2012. júl. 31. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes válaszokat! A helyzet, hogy bementem az állatkereskedésbe, ahonnan anno 16 éve vettem őket. Mondta a boltos, hogy kicsit túlbonyolítottam a dolgot, tegyem csak ki az ablakba homokkal beborítva 2-3 centivel, és olyan 70-80 nap után már kisteknősök rohangálnak nálam. :) Amúgy megnéztem a tojást mindkettőt mozgatás nélkül (ecsettel leszedve róla a homokot) és mindkettő fonnyadtnak tűnt. De azt mondta a boltos, hogy ne foglalkozzak vele, veszít némi párát, ettől olyan lesz, mint az aszalt szilva, de attól fejlődik. Naponta kicsit homokot kell nedvesíteni és kész :) És köszönöm a jókívánságot :)
2012. aug. 1. 23:36
 6/7 anonim ***** válasza:

De jo neked!!!!:)))))))

Ha nem felejted el, ird meg legyszi, hogy mi tortent veluk! Koszi:)

2012. aug. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
megírom majd :) egyelőre semmi, benn csücsülnek a vödörnyi homokban, és napoznak az ablak párkányon. :)
2012. aug. 13. 07:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!