Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Hogyan kell tartani a floridai...

Hogyan kell tartani a floridai vizisiklót?

Figyelt kérdés
Terrárium,táplálék,hőmérséklet ilyeneket kérnék?Mindent meg szeretnék tudni róluk és tartásukról.
2012. júl. 30. 17:17
 1/6 anonim ***** válasza:
2012. júl. 30. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Lécci arjatok már válaszokat itt sokkal egyszerübben el tudom olvasni össze szedni mi kell neki.
2012. júl. 30. 17:48
 3/6 anonim ***** válasza:

Nos akkor kezdjük a legelején, a terráriummal. Nálam a nagyok együtt voltak egy 100x50x60cm-es hátterezett terráriumban. Talajnak kókuszrostot használtam virágföldel és fenyőkéreg-őrleménnyel keverve, és az egészet lefedtem levelekkel, hogy az állandóan jövő-menő állatok ne trutymózzák össze az üveget. Berendezésként agyag cserép darabokat illetve parafakérget használtam, amik egyben rejtekhelyként is szolgáltak. Ez a fasciatak esetében elengedhetetlen, tapasztalataim alapján az adult és fiatal egyedek is meglehetősen ideges természetű állatok. Mivel viszonylag magas terráriumban voltak, így mászófának egy szőlőtőkét tettem be nekik, de nem igazán használták, a terrárium hátterén kialakított párkányokat sokkal inkább előnyben részesítették. Ezenkívül fontos a megfelelő méretű medence, ami nálam egy műanyag virágcserép alátét volt. Úgy vettem észre, hogy a sekély medencét sokkal jobban kedvelik, mint a mélyebbeket. Ebbe bele tudtak tekeredni, úgy hogy a testüket ellepte a víz, anélkül hogy "lebegtek" volna.


A bébiket elszeparálva tartottam fauna(vagy zoo, ahogy tetszik)boxokban, papírtörlő aljzaton, medencének pedig műanyag kupakokat használtam. Rájuk külön nem fűtöttem, hanem fűtött terráriumok tetején helyeztem el a dobozokat.


A hőmérséklet igényüket egy megfelelő teljesítményű spot izzóval tudod biztosítani. Nálam a "szokásos" 26-28 (lokálisan akár 32fok) fokos terráriumban szépen fejlődtek.


Párásítani 2-3 naponta párásítottam langyos vízzel (általában etetés előtt), viszont azt hangsúlyoznám, hogy nem szeretik a tocsogós-párás körülményeket, tehát arra mindig ügyelj, hogy legyen egy állandó száraz rész a terráriumban.


Az etetés... igazából semmi gondom nem volt velük, nálam a bébik többsége is készségesen elfogadta az apró halakat. Az etetések rendszerességét az állatok mérete befolyásolja elsősorban. Úgy vettem észre, hogy az emésztésük rendkívül gyors, szóval a bébiket akár 2-3 naponta is lehet etetni, a nagyokat pedig 4-5 naponta.

2012. júl. 30. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
És te milyen halakat adtál nekik?És azokat külön megvetted a boltban például mint egy neonhalat?
2012. júl. 31. 20:38
 5/6 A kérdező kommentje:
És ha vennék egy kicsit akkor nem kellene kisebb terkóban tartani?
2012. júl. 31. 20:41
 6/6 anonim ***** válasza:
Horgászboltban lehet kapni csalihalat. Az jó lesz neki.
2012. aug. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!