Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Szakállas agáma megszelidítése?

Szakállas agáma megszelidítése?

Figyelt kérdés
sziasztok. van egy agámám, októberben lesz 1 éves és hihetetlen vad. nem tudom mit csinálok rosszul. nagy helye van, napozórésze, hűvösrész, folyamatosan van friss vize és etetem rendesen, inkább többet adok neki, mint keveset, mert azthallottam kiskorukban kell őket nagyon élőeleséggel etetni. én már mindent próbáltam kézből etetés, kiveszegetem, van hogy én fürdetem meg, de egyszerűen már nem merek, mert félek tőle. még nem harapott meg, de csak kitátja a száját és esküszöm látom a szemében, hogy a véremre szomjazik.. :D:D na jó nem ilye durva, de azért rendesen félek tőle. kicsit zavar, hogy nem akar megszelidülni, mert ha nagyobb lesz és ki akarom vinni napozni, vagy megfogni, mikor takarítom sokkal rosszabb lesz. mit csináljak vele??? kérlek segítsetek.

2012. aug. 1. 15:11
 1/6 anonim ***** válasza:
nálam is ilyen volt kicsit vadabb de ha teli volt a hasa és egy kis több időt töltöttem el vele megengedte hogy kivegyem meg hogy kirakjam a lábamra például az enyém amúgy fiú a tiéd is? mert akkor valószínűleg azért agresszivabb
2012. aug. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
csak kitátja a száját? vagy harapni próbál, esetleg oda kap?
2012. aug. 9. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
igen fiú, pedig azthittem a nőstények agresszívabbak, amugy oda is kap...
2012. aug. 9. 12:20
 4/6 anonim válasza:
Nem ijesztgette valaki? Ha ki engeded a szobádban elbújik valahová vagy mászkál? Egyébként próbálkozhatnál állatorvosnál ha pesti vagy akkor ajánlom a 7.kerületben a szent istván egyetem állattudományi karát, de ilyen problémával én se találkoztam pedig van 3 agámám és ez a faj elég békés és nyugodt kellene, hogy legyen.
2012. aug. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
elfut és bebújik minden sarokba... nem udom mi lehet abaj:/
2012. aug. 10. 08:12
 6/6 anonim válasza:

Ha megetetted és már jól lakott akkor próbáld meg kivenni. Akkor nem lesz annyira erőszakos. Mondjuk nekem soha nem volt erőszakos.


U.i.: Az etetés utáni szelídítés hátránya,hogy lehet,hogy simogatás közben ott végzi el a kisebb,nagyobb dolgait :)

Sok sikert!

2012. aug. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!