Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Eltűnt a tekim! Hol lehet?...

Eltűnt a tekim! Hol lehet? (többilent)

Figyelt kérdés

Ki szoktam engedni a teknőst, hadd menjen egy kicsit. 2-3napja ugyan így tettem. Az akváriuma az emeleten van, le szoktam vinni a földszintre, ott nagyobb a hely. Levittem, de mire vissza akartam tenni az akváriumba, már elmászott valahová. Az egész házat átkutattuk, nincs sehol. A pincébe(a házzal van egyben, csk egy ajtó és lépcsők választják el) szerintem nem ment le, a lépcsőkön biztos nem. Ki sem mehetett, mert bár szúnyoghálós ajtót a kutya könnyen ki tudja nyitni, de a teki szerintem nem menne ki, és nincs is olyan közel az ajtó a nappalihoz. Fogalmam sincs, hová mehetett. Már párszor átnéztük a földszintet, de sehol. Hol lehet?.. Milyen helyre bújna? ..és meddig bírja étel és víz nélkül? Amikor kivettem, megvolt etetve is, de az kb.3napja.. Tudtok segíteni?? (a teki sárgafülű ékszerteknős) :(

13/L



2012. aug. 2. 17:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Mekkora a teknős? A pincébe a lépcsőkön simán legurulhatott.
2012. aug. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
15cm-s. és ha a pincében lenne, akkor elő tudom csalogatni valamivel?
2012. aug. 2. 17:56
 3/14 anonim ***** válasza:

Annak már nagyon vízhiánya lehet! Vízzel teli tálat tegyél ki, abba meg valami kaját is, aminek szaga van! Menj le a pincébe és nézz szét legalább.

Szekrény alá is bemászhatott, vagy a kád alatt szeret tanyázni, a vizes helyeket nézd meg először.

2012. aug. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
rendben, köszi a tippeket!
2012. aug. 2. 18:27
 5/14 anonim ***** válasza:

A lépcsőn is legurulhatott, sőt ki is mehetett az udvarra,de ha a kutyával is találkozott,lehet ő vitte el játszani.

ahogy már írták tegyél ki több helyre lakásba,pincéba udvarra vizet,kaját.Kaja nélkül bírja,de ha viziteknős víz nélkül nem annyira.

2012. aug. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
a pincébe már raktam több helyre ki neki vizet és kaját is, de egyenlőre semmi. Az udvar.. ott az a baj, hogy rengeteg helyre el tudodd bújni, mivel nagyon sok növény,virág van a terasz körül. Még meg nézem ott is, de mindenképp rakok ki oda is vizet és kaját. igen, viziteknős. :S
2012. aug. 2. 20:10
 7/14 anonim ***** válasza:
bútorok alatt, mögött, között...minél sötétebb helyen keresd
2012. aug. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

fördőszoba, virágcserép tálja amiben lehet víz is

udvaron medence, kerti csap,kutyaól

2012. aug. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

hát, a házban tuti nincs, és a pincében sem..:// még kint rendesen átkutatom még 1× , mert holnaptól egy hétig kirándulunk, és akkor már esély se lesz megtalálni..

köszi mindenkinek!!

2012. aug. 4. 10:28
 10/14 anonim ***** válasza:

Azért ha elmentek, hagyj neki sok helyen sok vizet (mert párolog) meg ennivalót a földön. A lakásban és a pincében is!

Úgy el tudnak bújni, hogy alig veszed észre.

2012. aug. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!