Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Pár hónapos gabonasiklóim kb...

Pár hónapos gabonasiklóim kb 2 hete ettek, nemrég hoztam el őket a tenyésztőtől. (1 hete) de nem igazán akar enni az egyik.2napja vedlett, mikortól próbálkozzak a kajáztatással?

Figyelt kérdés

Valamint még érdekelne néhány dolog: Vedlés után mennyi ideig ne nyúljak hozzá? Kell idő amíg megszilárdul a bőre vagy ezt a vedléssel oldja meg? Bent náluk kb 25-28fok van és a levegő picit párásabb mint a szobában ez ugye nem gond?

Kb naponta hányszor vegyem ki őket hogy hozzászokjanak a kezemhez? Létezik hogy nem akarja elfogadni az élő kaját, vagy esetleg fél tőle? Vannak ilyen hüllővitaminok, érdemes nekik venni vagy az inkább a gekkóknak fontos?



2012. aug. 5. 15:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát,ami azt illeti én a boáim meg a pitonokat kiveszem rögtön vedlés után,mivel a bőrük nem olyan mint a madárpókoknak hogy idő kell hogy megszilárduljon.A kaját azt szerintem 4-5nap mulva próbáld,addigra megemésztik ami bennük van,és kijön minden,utánna jöhet az új adag.Nem baj ha párás a levegő csak ne legyen túl párás mert a gombásodás miatt veszélyes.Hát napi 2x 30percre szerintem minimum vedd ki,igaz ezek nem olyanok mint a Constrictoraim hogy ezeket ha 1 napra hanyagolom,elvadulnak,a siklók elég szelid jószágok,fogalkozz velük amennyit csak birsz.
2012. aug. 5. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Esetleg valami tipp a párátlanításra ?
2012. aug. 6. 01:02
 3/4 anonim ***** válasza:
Alacsonyabb hőmérséklet,akkor nincs akkora pára,vagy vegyetél vissza a vizből,vagy pl.a melegitőlámpától a legtávolabb tenni a vizestálat. :)
2012. aug. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Jelenleg kb egy CD átmérőjű, kb 2centis vizestálkájuk van. Melegítő nincs bent nekik mert amúgy is meleg van.. Megmértem, az átlaghőmérséklet 29 fok náluk. Az lehet baj hogy a terráriumuknak csak egyik oldala üveg míg a többi osb lap? A szellőzés sem vagyok benne biztos egyébként hogy jó.. lényegében a két üveglap közti rés az összes levegőbejutási hely. (valami olyasmit képzelj el mint egy vitrines szekrény aminek tolható üvegajtajai vannak) Ha szerelek be nekik egy szunyoghálóval védett kézi ventillátort az használhat valamit? Vagy megérné inkább lyukat fúrni az osb-be és azt lehálózni valamilyen fémráccsal ?
2012. aug. 6. 17:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!