Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » SOS találtam egy gyíkot!...

SOS találtam egy gyíkot! Milyen fajta? Megtarthatom?

Figyelt kérdés

Még nagyon pici, a teste kb 1,5 centi, a farka meg kicsit hosszabb. A lakásban találtam. A háta világoszöld és egy barna csík fut végig az oldalán. Mit adjak neki enni? Növényevő vagy ragadozó? Tudtommal se a fürge, se a zöld gyík nem védett, szóval megtarthatom? Tisztában vagyok vele, hogy kell terrárium, pára, fűtő, lámpa, kalcium stb.

Segítsetek légyszi!


2012. aug. 5. 16:12
 1/10 anonim ***** válasza:
A legjobb, amit megtehetsz, hogy elengeded.
2012. aug. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hát.. Kissé hiányosak voltak az ismereteim, már rájöttem, hogy minden hüllőfaj védett Mo-n. Egyébként egy fali gyík amit találtam, de igen, el fogom engedni. Még annyit hogy hol a legjobb neki, ha elengedem?
2012. aug. 5. 16:35
 3/10 anonim ***** válasza:

Valahol kicsit távolabb a lakott településtől.

A legjobb lenne most este elengedni, mert sötét van, és így kevésbé stresszeled.

Mielőbb engedd el, a hüllők másképp viselkednek, pár óra alatt is bele tud pusztulni a fogságba, és az azzal együtt járó stresszbe.

Addig is ne fogdosd, ha lehet, ne hangoskodjatok mellette.

Minél előbb juttasd vissza a természetbe!

2012. aug. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
igen, jól tudod, minden hüllő védett. engedd el valami susnyásban.
2012. aug. 6. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ok, köszi:)
2012. aug. 6. 08:14
 6/10 anonim ***** válasza:

"pár óra alatt is bele tud pusztulni a fogságba, és az azzal együtt járó stresszbe. "


A belepusztulás valóban stresszes dolog, de őt ez már akkor nem érdekli :P

2012. aug. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
fogsággal járó stressz, zsenikém:P
2012. aug. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Persze nyilván, csak a mondatnak morfológia szempontból akkor is van értelme, ha a belepusztulással járó stresszről beszélünk :P De nem kötekedésből írtam, csak jót derültem rajta. :)
2012. aug. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Azt írtad, a háta világoszöld az oldalán barna csíkkal. Viszont nem hiszem, hogy fali gyík lenne, ahogy írtad kicsivel később. A fali gyíkok ismertetője a homok barna alapszín, esetenként sötétebb barna, az oldalán sötétebb mintázattal, az oldala és a hasa találkozásánál apró kék pontokkal. Párzási időszakban a hímek hasa rozsdavörös. Aktivitásuk februártól október végéig tart, de időjárás függő is, hiszen már az első melegebb napsugarak is kicsalogatják őket. A fejük nyújtott, nem annyira tömzsi, mint a fürge gyíkoké, amelyre illene is a zöld hátszín. Hogy a lakásban találtad, velem azt sejteti, hogy kertes házatok van. Hazai hüllőfajokat nem érdemes terráriumban tartani, igaz ha jó körülményeket szolgáltatsz nekik, és megszokják a jelenlétedet, akkor akár még tojással is megajándékoznak, amikből pár hét alatt piciny gyíkok kelnek ki. A legjobb, amit tehetsz, ha a közeledben szeretnéd tartani, ha építesz nekik egy sziklakertet, ahol el tudnak rejtőzni, és jól tudnak rajta napozni. Ha nekik megfelel, akkor minden nap élvezheted a társaságukat és ha már a jelenlétedet is megszokták, akár az odavitt legyeket és más rovarokat is szívesen elfogyasztják a közeledben. Nekem volt alkalmam megfigyelni egy zöld gyíkot, amint egy lepkét fogott az egyik mezei virágról. Nagyon szép látvány volt.
2012. szept. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Menj el valami külterületre, ahol engedd el. :)

Ha pedig valami szép kinézetű gyíkfélért szeretnél, vegyél 1-2 szakállas agámát

2019. márc. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!