Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Melyik hüllőnek legykonnyebb...

Melyik hüllőnek legykonnyebb a tartása?

Figyelt kérdés
2012. aug. 10. 08:31
 1/8 anonim ***** válasza:

A reptoidnak, mert fényevő. XD

Amúgy szerintem a legkevésbé macerás talán a teknősé lehet, mert elég neki egy kisebb tó/akvárium és időnként halak/csiga/rovarok és nem kell trópusi levegőt biztosítani neki, mint a leguánoknak.(legalábbis a mocsári teknős tartása ilyen egyszerű)

2012. aug. 10. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

igen, szerintem is a teknős a legkönnyebb. csak fel kell készülni, hogy gyorsan nőnek, és pár évenként cserélni kell a terráriumukat. én amikor vettem őket, akkorák voltam kint egy 50ft-os, most meg nem érem át a páncéljukat! és ugye a teknősök egész életükben nőnek, csak lassul a folyamat.

Meg még úgy hallottam, hogy a gekkó is jó kezdőknek, mert az is elég igénytelen, de arról nem tudok túl sokat

2012. aug. 10. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha igazán kezdőknek való hüllőt keresel akkor egy pár leopárd gekkó tökéletes lehet a számodra mert kb 20-25 centi körüliek páratartalmat nem nagyon igényel és egy pár nagyon jól megél egy 50x30x30 centis terkóban én is azzal kezdtem 6 éve... itt van egy két plusz infó az állatról:


[link]

2012. aug. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
az a baj a leopárdgekkóval hogy élő táplálék kell neki. ezt nem tudom megoldani túl gyakran. Ráatásul irtózom a tücsköktöl.
2012. aug. 10. 12:02
 5/8 anonim ***** válasza:

hát akkor valószínű h marad a teknős mert az jól elvan szárított táplálékkal

Rengeteg terráriumi hüllőfajt ismerek és hát csak egy van ami nem élő állattal táplálkozik de ez nagyon nagy mérete és nehézkes tartása miatt nem is ajánlanám amúgy ez a zöld leguán...

2012. aug. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
száríttal a teknős sincs meg, hiánybeteg lesz tőle pár év alatt, de teknősnek lehet adni fagyasztott halat :)
2012. aug. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
szerintem akkor tarts királypitont nagyon könnyű tartani és nem is agresszív faj
2012. aug. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
jaja királypiton az tök zsír heti 1x adsz neki egy egeret aztán puszipuszi, de ha a tücsköket sem bírod nem tudom az egerekkel mi lesz :S
2012. aug. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!