Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Vízi vagy szárazföldi teknőst...

Vízi vagy szárazföldi teknőst válasszak szerintetek? Görög-kontra pézsmateki.

Figyelt kérdés
Kb. a terráriumra/akvaterráriumra plusz a tekire 30.000 ft-om lenne. Tudom, hogy a görög drágább, mint a pézsma, de viszont az akvaterrárium is kétszer annyiba kerül, mint a sima. Plusz víz meg víztisztító bele. Szóval lehet, hogy hosszútávon a görögteki olcsóbb, de mit választanátok?

2012. aug. 13. 17:24
 1/8 geobarbi ***** válasza:

Nem értem, tehát a felszerelésre és a teknősre lenne 30.000 ft? Sajnos az egyikre sem elég, görög tekire meg főleg nem. Egy görög teknős cites papírral legalább 29.000 ft, a felszerelésről nem is beszélve. A terrárium maga olcsóbb, de különböző lámpák, fűtőtestek kellenek nekik is.


A pézsmateknős nem drága, de az akvaterrárium, szűrő, fűtőberendezés igen. Szvsz a pézsmát talán meg tudod oldani 30.000ből, de nagyon nehezen. Akváriumból a kezdetekkor is érdemes kapásból egy 100 litereset venni, hogy ne kelljen később folyamatosan cserélgetni, csak ha tényleg nagy lesz.

2012. aug. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

a vízi teknős tartása sokkal nehezebb szerintem. nekem egy ékszer tekim van, 35 literes terráriumban van mert még kicsi. de hetente kell tisztítani a vizét , vagy hetente kétszer . itt a kisállat kereskedésben 18ezer forint a görög teki..meg hát aranyosabb is mint a pézsmateki.

és ha a görög teknős nagyra megnő, nem is kell neki terrárium se..legalábbis a barátnőmnél a házban mászkál, csak egy nagy lapos tálkába van neki víz, ha inni akar :))

2012. aug. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget! :)
2012. aug. 14. 14:33
 4/8 anonim ***** válasza:

a házban mászkálás nem mindig jó, könnyen megfázhat, parkettán csúszós padlón szétcsúszkálnak a lábai, komoly csontelváltozásai lehetnek emiatt, és a végén szenvedni fog csak sokat... arról nem is beszélve, hogy óvatlanul is megtaposhatja bármelyik családtag, + a por sem tesz neki jót, és atkát is kaphat...

Ha vizitekit vennél figyelmeztetlek, hogy a pézsmateki aranyos meg minden, de ha megijesztik akkor valami irgalmatlan büdös szagot tud árasztani magából... okozhat kellemetlen perceket, én ezért lettem inkább tarajosteki párti, az sem nő akkorára mint egy ékszerteki, de legalább sokszor kevésbé szagos mint egy pézsma...

2012. aug. 14. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

előző vagyok, amúgy én a görögtekit választanám, amúgy azzal is rendelkezem, sokkal jobban szeretem mint a víziket, én ettől a tenyésztőtől vásárolnám mert nála csak 12000 ft és most még a nyáron, ha ven neki eladásra szánt tekije, ha messze laknék, akár vonattal is eltudnám szállítani tőle mert nem fázna meg útközben.

[link]

ezesetben maradna 15000 pénzed ha útiköltséget is számolunk, abból simán vásárolhatunk virágföldet amit kisütünk, és persze egy nagyobb méretű terroriumot...

2012. aug. 14. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Oké, köszi! :) Megjegyeztem! :) (virágföld???)
2012. aug. 21. 11:09
 7/8 anonim ***** válasza:
terraplazan kb 5 ezerért dobálják a cites papíros ékszertekiket. tudok helyet is ahol 10 ezer, szóval nem értem ezt a 29 ezer forintos megnyílvánulást :D
2012. aug. 29. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 geri04 válasza:

file:///C:/Documents%20and%20Settings/Gerg%C3%B6/Asztal/IMAG0813.jpg


nekem eggy 168 l-es amiben kb 90-100 l víz van hát és kb 65 ezerbe került a Nelson tekim akváriuma szóval itt az a kérdés hogy mennyi pénzt áldozol arra hogy a tekid jól érrezze magát ha már fogsában tartod.

2013. júl. 27. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!