Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mennyibe kerül egy ékszerteknő...

Alizka0827 kérdése:

Mennyibe kerül egy ékszerteknős tartása, etetése, és persze a teki? :D

Figyelt kérdés

Kell-e szűrő,mennyi egy akvárium,és mekkora kell,1 vagy 2 teki,kaja ára?stb.

Köszi és úgy akkor összesen az egész mennyi lenne,azt még leírhatjátok.!:)

Köszii


2012. aug. 15. 14:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Namármost, veszel egy akvaterráriumot (a lapos akvárium), aminek kb. 110 Ft literje. Kis korában elég a tekinek egy 40-50 literes is, de hamar ki fogja nőni. Tehát számolhatsz 5500-zal. Én mondjuk komplett akváriumot vettem világítással és tetővel, de az eredetileg halaknak készült. Az volt 15 rongy, de ahhoz volt szűrő és melegítő is + világítás és műanyag tető. Ha külön veszed, kell egy kisebb melegítő, ami 2000 Ft körül van. Mindenképp olyat vegyél, amin be tudod állítani a hőfokot. Egy kis szűrő kb. 3000 Ft, de megoldhatod a tartását vízcserékkel is. De amúgy is hetente kell egy teljes vízcsere, mert rengeteget szarik. Kell neki egy kimászó, ami szintén 3000 körül van, ha elég nagy. Valami olyasmi lámpával világítsd meg az akváriumot, ami elég meleget ad és akkor nem kell veni 10 000-ért búrát és hüllős spotlámpát. És a teknős. A kis ékszertekik 3000 Ft-osak, a királytekik szintén, a pézsmatekik pedig 6000-be kerülnek.


Szóval, ha mindent összeadunk: 5500+2000+3000+3000 (ha 1 db ékszertekit veszel)= 13 500 Ft. És még a világítást meg kell oldanod + később egy 100-150 literes akvaterráriumra lesz szükségük.

2012. aug. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nos én is most válok éppen teknőstartóvá:) először a kellékeket szerzem be szép lassan hónapról hónapra, jövőhónapban már jöhet a két kis teki, is...

Nemrégen konzultáltam egy teknősmániás tenyésztővel, az ő álláspontja szerint az aqua terrárium nem lehet elég nagy:) az ékszertekik 13-15 évig élnek ideális esetben, és megnőnek 25-30 cm re ami ugyebár már elég nagy és helyigényes... A fickó tanácsára nagyobb teljesítményű kűlső vízszűrőt vásároltam+ ilyen iszapleszívó cuccost, ezzel őszerinte elég lesz 2hetente vizet cserélnem, és mégsem lesz zavaros büdös... a terráriummal kissé besokalltam, mert találtam neten egy képet ami nagyon megtetszett, tehát vettem egy 120*40*50 es akváriumot, ez csordultig lesz vízzel, és ennek a tetején lesz egy alulról nyitott terrarium amibe kimászhatnak napozni... a villanyszámlától előre félek:) de számításaim szerint havi max 4k val fog nőni, majd csak kibírom valahogyan... a fickó szerint mindegy hány teki van mert nagyon nem társas lények, de azért én 2őt fogok tartani. kiskoromban volt teknősünk, de ilyen ici pici akváriumban volt tartva 2-3 nap alatt megbüdösödött iszonyúan mert nem volt szűrő, + azt hittem, hogy a mienk nem nő, anyámék azt mondták, hogy ha kicsi a helye akkor nem nő... Majdnem 30 voltam mikor megtudtam, hogy szerencsétlen azért nem nőtt mert 6-12 hónapot bírtak csak ki és sunyiban mindig új lett vásárolva... jövőhéten érkezik meg az utolsó adag berendezési kis mütyür + néhány növény amit szeretnék a boltba, utána veszem a két kis tekit, és akkor lesz az egész durván 100.000ben

2012. aug. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek!:)

első:ez még reális ár!

Második:100 000??!Mármint Forint?Jól olvastam??Ez talán egy kicsit sok,nem?

De köszi még1x :)

2012. aug. 17. 13:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!