Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Teknősbéka terrárium?

Teknősbéka terrárium?

Figyelt kérdés

Van két teknősbékám, egyik ékszerteknős(5 éves) a másik meg tarajos teknős(4 éves). Szeretnék egy végleges terráriumra beruházni, evvel kapcsolatban lenne több kérdésem.Az első, a terrárium mérete.Én egy 80x40x30-asra(h*sz*m) gondoltam,nem tudom hogy elég-e. A második az hogy milyen víztisztítót ajánlanátok bele, én egy AquaEl Fan Mini( [link] ) vagy AquaEl Fan 1( [link] ) -ben gondolkoztam.Ezek a berendezések mennyire hatásosak? A harmadik kérdésem, az hogy dísznövényeket tegyek-e bele és ha igen akkor milyet. Ezeket a növényeket megeszik-e a teknősök.

Eggyelőre ennyi, de még lehet hogy eszembe jut valami :)



2012. aug. 19. 12:15
1 2
 1/11 anonim válasza:

1 kérdésedre a válasz : ez az aksi kicsi még nőni fognak nem olyan sokat de fognak , ezért én egy 100*60*30 méretű aksit ajánlok


2. kérdésedre a válasz : ez éppen megfelelő ha féleg töltöd az aksit

3. kérdésedre a válasz : felesleges , de ha tetszik akkor tehetsz bele műanyag dísznövényt , csak az elején tépkedik egy kicsit de nem eszik meg ! Sok szerencsét !

2012. aug. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Vízmelegítőt érdemes-e bele tenni télire? 21-22-23 fok szokott lenni a házban a hőmérséklet.
2012. aug. 19. 15:30
 3/11 anonim ***** válasza:
mindkét teknősfajnak van szüksége növényi eredetű kajára is, ez nyáron lehet némi pitypang, lóhere ilyesmi, de télen ezt ugyebár nem könnyű beszerezni, nyugodtan tehetsz bele valami hínárfélét vagy egyéb vízinövényt ami fedezheti a növényszükségletüket, és nem utolsó sorban a vízbe se rothad bele 2 nap alatt.
2012. aug. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
vízmelegítőre szerintem télen szükség lehet, nyugodtan tehetsz bele, + egy hőmérőt is és mikor úgy gondolod hogy hűl a vizük akkor nyomatni, de egyébként létezik ilyen termosztátos megoldással is ami csak akkor melegít ha alacsonyabb a hőmérséklet a beállítottnál, csak persze ezek drágábbak.
2012. aug. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 geobarbi ***** válasza:
2 kifejlett teknősnek minimum 120x60x60 kellene.
2012. aug. 20. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
És milyen magas legyen a víz szintje? 25-30 cm ?
2012. aug. 20. 09:55
 7/11 geobarbi ***** válasza:
50 cm lehet bőven, de igazából amennyire magasat tudsz úgy, hogy ne másszon ki a napozóról.
2012. aug. 20. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
És akkor egy ekkora akváriumba pl egy EHEIM Pick Up 2012 szűrő elég lenne?
2012. aug. 20. 19:22
 9/11 geobarbi ***** válasza:
nemtudom pontosan az milyen, olyat keress ami legalább 5x megforgatja a vizet 1 óra alatt
2012. aug. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 geobarbi ***** válasza:
ja, és jól mondta az előttem szóló, vízmelegítőből csak automatát vegyél, egyrészt energiatakarékos, másrészt garantáltan nem fogja túlfűteni a vizet, be tudod állítani a hőfokot, és kb. ezer forinttal drágább csak.
2012. aug. 21. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!