Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Az ékszerteknősöm tüsszög....

Az ékszerteknősöm tüsszög. (hogyan gyógyíthatom meg? )

Figyelt kérdés
Nyitva van mindig az ablak, és ma észrevettem hogy tüsszög az ékszerteknősöm elég sokat. (mintha harapna egyet a semmibe és közben buborékok jönnek ki a száján). Szerintetek megfázott vagy vmi? HOGYAN GYÓGYÍTHATOM MEG?

2012. aug. 26. 23:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%

mi vagy te orvos?

vidd állatorvoshoz,kap injekciót.

2012. aug. 27. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
60%
Sálat a nyakába+neocitran!
2012. aug. 27. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%

00:03 :-D

Csak nehogy valaki megcsinálja! :_O

2012. aug. 27. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
77%

Szegényke, vigyázz rá nagyon. Állatorvoshoz vidd el, nekem a kutyám köhögött, kapott 3 injekciót és helyrejött a drága.


24F

2012. aug. 27. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:

ÁLLATORVOS!


te nem tudsz vele semmit sem csinálni. mondjuk én mikor ilyesmi volt. 30°C-os kamilla teában fürdettem kb. 10 percig. próbáld ki. de előbb állatorvos! vigyázz rá! ő nem tud magára,te vagy a gazdija! ne hagyd rá nyitva az ablakot basszus! könnyen meglehet hogy megfázott vagy huzatot kapott. mennyi idős? milyen teki pontosan? vidd el orvoshoz! DE HA SZELLŐZTETSZ MEG PAKOLD EL ADDIG SZEGÉNYT! SOSE SZELLŐZTETÜNK TÁRT ABLAKKAL A TEKI FELÉ! -.-

2012. aug. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 geobarbi ***** válasza:
Szia! Sürgősen el kellene vinni hüllőszakértőhöz - nem mezei állatorvoshoz, az belenyom vagy 3 vitamininjekciót, és kész -. A hüllőszakértő sem drágább, mint egy állatorvos! Írd meg, melyik megyében vagy, és valószínűleg tudok majd ajánlani egyet a közeledben. Te sehogy sem gyógyíthatod meg.
2012. aug. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

a legtöbb teknősbetegséges honlapon, azt írják, hogy biztosíts, neki 27-28 fokot, és ha nem javul az állapota 2 -3 napon belül akkor állatorvos.

megjegyzem, az én teknősöm is volt már ilyen tüsszögős, bár az télen volt, én a vízmelegítőjét 29 re állítottam, és napi 12 órán átt égettem neki a lámpáját és arra is figyeltem, hogy a levegő is meleg legyen bent.

2012. aug. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

www.teknosinfo.hu ezt írja


Megfázás-nátha-tüdőgyulladás:


Tünetek: szabálytalan légzés, amelyet "fütyülő" hangok kisérnek, nyálkaképződés a légutakban (buborékok a kilégzéskor), szokatlan testtartás úszáskor, apátia.

Kiváltó ok: huzat, túl nagy hőkülönbség a víz és a levegő között. Leggyakrabban a rosz közérzetű állatok betegsége.

Kezelés: amíg csak nátháról van szó, a tartási körülmények megjavítása magában is eredményes lehet. A víz és a levegő hőmérsékletének 29-30 oC-ra emelése, kamillateás fürdők az állatorvos által fölírt gyógyszerekkel alátámasztva legtöbbször meghozzák az eredményt. Nagyon fontos: a beteg állatot teljesen izoláljuk a többitől!

2012. aug. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Xi Huan válasza:
én vitamincseppeket vettem, felemeltem a hőfokot 30° C-ra (!), figyeltem, h biztosan csak kishalat egyen, és jól is lakjon, 4-5 napon belül rendbe jött :)
2012. aug. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
betartottam az utasításaitokat, és semmi baja, nagyon köszönöm azoknak akik irtak.
2012. szept. 1. 20:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!