Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Beteg a teknős? (tüdőgyulladás? )

Memphis04 kérdése:

Beteg a teknős? (tüdőgyulladás? )

Figyelt kérdés

Kb 1 hete a teknősöm más mint amilyen szokott lenni. Akivel volt az sajnos meghalt, de vettünk másikat hogy ne egyedül legyen. Vettünk neki égőt is a lámpába (már egy ideje nem volt nekik). Ez a teknős mindig virgonc volt a másik pedig lusta, de most már ez a lusta egész nap napozik és alszik szinte nincs is a vízbe. Enni eszik de nem sokat. Vitamint minden nap kap. Mi lehet a baja vitamin hiány (bár azt kap) vagy tüdőgyulladás? Vízmelegitője is van bár azt is most vettünk újat mert a régi nem melegített valami jól de ez már igen. Mielött a másik meghalt úgyan úgy csak feküdt és aludt de ő mindig is lusta volt. De ez nem volt sose lusta csak most. Lehet az új teknős miatt van? Mielöbb elviszem állatorvoshoz csak kiváncsi vagyok a véleményetekre. Ja amúgy ha bemegy a vízbe nem úszik ferdén.


Előre is köszi a válaszokat.



2012. aug. 28. 21:01
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ja és a kimegy a kőre és ha nem alszik még akkor szokta nyitogatni a száját.
2012. aug. 28. 21:09
 2/11 anonim ***** válasza:
Véletlenül se akarlak elkeseríteni, de nekem is így volt. Két tekim volt és amikor elpusztult az egyik akkor nem sokra rá elment a másik is. Szerintem hiányzott neki a párja. NEm tudom, hogy van ez náluk, de azért érzi ő is, hogy nem vele volt eddig. Az enyém folyton azon a kövön ült amelyiken elpusztult a másik. Nagyon figyelj oda rá és vidd el orvoshoz.
2012. aug. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem valószínű,hogy tüdőgyulladás. Annak a tipikus jele,hogy ferdén úszik a vízben,illetve megfázik,és buborékok vannak az orra körül.Elvben a teknős magányos állat,de gondolom megviseli most az egyedüllét. Sok hal,szívmix, és ha nem javul akkor orvos. Esetleg vízcsere,ha piszkos.
2012. aug. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Milyen fajta teknős, mennyi idős, mit kap enni, milyen időközönként kap enni, milyen lámpája van, milyen vitamint kap minden nap?
2012. aug. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat :)

Nekem most egy kínai csíkos teknősöm van. Kb 10 éve van nálunk szóval lehet hogy hiányzik neki a másik mert azért 10 év az 10 év, de mellette most másik gondoltuk hogy hátha nem lesz magányos. Külön erre való lámpa van náluk a nevét nem tudom sajnos, de az égő is direkt erre van. A víz biztos nem koszos mert tisztítva is sűrűn van meg van benne tisztító is és látszik is a vízen hogy tiszta. Régebben 3 naponta lett etetve de volt hogy kaptak naponta is kisebb adagot. Halat esznek de van müzli is bár olvastam hogy az nem jó de az amelyik megvan az nagyon ette mert szerette, de már most nem eszi meg csak a halat.

Amúgy mikor vettük a másikat ott azt mondták hogy a teknős az nem ragaszkodik a társához de lehet hogy tévedtek bár remélem nem.. A vitamin nevét nem tudom sajnos azt tudom hogy sok vitaminból van benne meg most még vettünk neki szemcseppet mert olvastam hogy ha megfázik akkor az bedagadhat neki szóval vettünk hogy nehogy bekövetkezzen abba n pedig van A vitamin is. Remélem nem lesz baja mert eléggé a szívünkhöz nőtt főleg hogy a másikat sajnos elvesztettük...

2012. aug. 28. 22:46
 6/11 A kérdező kommentje:

Ja és olvastam hogy ha esetleg megfázott ( bár csak a száját nyitogatja nem láttam buborékot fújni se semmit az orra körül) akkor elvileg jó ha főzök kamilla teát és azt öntök a vízbe. Ti mit tudtok róla ez használ esetleg ha mégsincs megfázva és megprobálom nem lesz baja?


Előre is köszönöm mégegyszer.

2012. aug. 28. 22:49
 7/11 A kérdező kommentje:

Ja és mégegy kérdés lehet hülyén fog hangzani de lehet venni fagyasztott halfilét ha azt szétvágom kis darabokra az jó a teknősöknek?

Csak eszembe jutott mivel azért 1Kg nem olyan nagy összeg de elég lenne egy jó ideig.

2012. aug. 28. 23:34
 8/11 anonim ***** válasza:
persze hogy jó neki a fagyasztott halfilé is, de igazából szüksége van a szálkákra, és egyéb belsőségekre, mert abból épül a páncél. ha halfilével szeretnéd etetni, akkor mindenképpen szerezz be néhány kisebbfajta csigát. salátával gyümölcsökkel is lehet kísérletezni, én pl külön vitamint sosem adtam nekik, élő halat csigát, és vízinövényeket, néha salátát, egyéb zöldséget, vagy gyümölcsöt eszegetnek. (pézsmateknősök és tarajosteknős)
2012. aug. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Akkor azt hiszem bevállalom azt a halfilét meg amiket írtál.

Köszönöm szépen a segítséget.

2012. aug. 30. 21:09
 10/11 anonim ***** válasza:
az a teknős fajta nem veszélyeztetett amúgy?
2012. aug. 31. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!