Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Nem tudom, siklót (pl. gabonas...

Nem tudom, siklót (pl. gabonasiklót) tartsak, vagy görögtekit? Melyiknek mi az előnye, hátránya, malyiknek nehezebb a tartása? (Az ár nem szempont)

Figyelt kérdés

2012. szept. 4. 19:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Egyértelműen a görög teknős tartása a nehezebb, de nem is összehasonlítható a 2... arról ne is beszélve, hogy a gabonasiklót 10-12 évre vásárolod, a teknőst meg az unokáidnak... ezenkívül a teknős egy aranyos édibédi állatka, a siklóval meg mindenki különcnek fog tartani...
2012. szept. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A sikló igénytelenebb mint a teknős. A teknősről nem sokat tudok, siklóm viszont volt. Melyik tetszik jobban? Melyik fogott meg? A sikló bár tapasztalataim szerint szívósabb, etetése körülményesebb. Egeret, patkányt kell venni folyamatosan vagy tenyészteni, esetleg ha jó példányt fogtál ki megeszi a kicsit felmelegített pipihusit is. A kígyók különlegesebbek, szebbek, tekintélyesebbek, a teknősök cukik, olyan aranyosan ügyetlenek.
2012. szept. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A sikló ritkábban eszik, viszont akkor körülményesebb neki kaját szerezned és ha jót akarsz neki előtte te ölöd meg az eleséget. Kevesebb hely kell neki, egy kifejlett görögtekihez képest (van 5 nagy görögteknősünk, ha nem lenne lekerített helyük az udvarban nem tudom hol tartanám őket). A teknősnek naponta kell friss zöldséget/gyümölcsöt adnod, vagy akár napi többször is ha bébi. Egyik sem mozgékony állat, de a sikló még talán többször indul neki.
2012. szept. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi! :) Akkor görögteki lesz, meg sajnálnám az egérkéket is. :)
2012. szept. 5. 17:14
 5/5 anonim ***** válasza:
Ja és persze a siklónál senki nem garantálja, hogy szelid egyedet kapsz, vagy olyat ami kézhez szoktatható. Engem a kisebb kígyóim és siklóm többször is megharapott, míg a legnagyobb sose.
2012. szept. 6. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!