Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mennyivel magasabb a villanysz...

Medijam kérdése:

Mennyivel magasabb a villanyszámla a kaméleontartás esetében?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy kaméleont, és mivel napi 10-12 órát égniük kell a lámpáknak érdekelne hogy maximálisan ez kb. mennyit dob a számlán. A válaszokat előre is köszönöm!

2012. szept. 5. 10:10
 1/3 anonim ***** válasza:

A villanyszámla nem lesz sok 1000 Ft körül,

A kajája viszont 2 évesen már havi 6ezer Ft körül lesz a sok tücsök, meg sáska amit megeszik.


A madagaszkári nappaligekkó feleannyit sem eszik, ha kevés a pénzed, inkább tarts azt.

2012. szept. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A kajával nem lesz gond a késöbbiekben... A választás meg már biztos. Amennyivel meg több lenne utánna a villany az menne anyáméknak, mivel az én állataim az én költségem. De köszi a választ :D
2012. szept. 6. 10:36
 3/3 anonim ***** válasza:

Én egy 15 Wattos repty glo 5.0 izzóval világítottam régen, és télen egy plusz sima izzóval fűtöttem, olyan 28-30 fokra nagyjából.


De lehet kapni 50Wattos infra lámpát is, az is jó, csak annál be kell nyúlni a terráriumba és megnézni, hogy mennyire forró alatta, mert az egy pontba nyomja a hőt, és a kaméleon hajlamos felmászni egy fára a terárium tetejéig, a lámpáig, és nem megy arrébb, ha melege van, képes megégetni a fejét.



Lehet kapni télire fűtőkövet is, ami egy jó találmány, az nagyjából olyan 30 fokos, és kb 6 wattos. Nem fogyaszt sokat, de nekem az befűti a 60x90x35-ös terráriumot. Ez ilyen sivatagi állatokhoz való fűtőkő, egy szakállasagáma van a dobozán. Én a gekkónak raktam be, ami esőerdei állat és nagyon szereti. Szerintem a kaméleonnak is jó lenne, csak ő biztos nem mászna rá, de az befűti az egész tarkót szép lassan.


Nagyon régen vettem egy exo terra fűtőlapot, nem a legkisebbet, hanem 26cm szer valahányast, de az 1 év után bedöglött és előtte sem voltam megelégedve vele, nem fűtött eléggé. Olyat ne vegyél, az gagyi.

2012. szept. 6. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!