Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Ki, mikor, mivel eteti az...

Ki, mikor, mivel eteti az ékszerteknősét?

Figyelt kérdés

Minden érdekel (elsősorban a felnőtt tekikről).

Ti hány naponta, hány órakor, mivel és főként mennyit adtok enni nekik?


2012. szept. 17. 12:46
 1/6 Melmel ***** válasza:

felnőtt tekiknek 3-4 naponta fagyasztott apró halat adunk(persze kiengedve).közben félidőben esetleg sárgarépa, alma,szérított garnéla rák, nagyon ritkán bolti teknős nasi.

eddig rendszeresen adtunk nekik fejes salátát, de nemrég olvastam valahol, hogy magas a nitrát tartalma, azóta nem kapnak. havonta 1-2 szer a hal mellé csirkemájat és szívet is adunk nyersen, nagyon szeretik.kb annyi mennyiség legyen a kaja, mint a teki feje+nyaka. az enyémek ennél kicsit többet esznek, de azért vigyázni kell, mert képesek túlenni magukat

2012. szept. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem pici van még, de énis halat adok neki fagyasztóból. Eladó mondta, ha teljesen felnőttnek 5 naponta körülbelül, de a kicsiknek naponta :D
2012. szept. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem kettő 10 év körüli teknősöm van, heti 2 x kapnak enni. Főként fagyasztott apró halat kapnak, néha kapnak mellé egy kis paradicsomot, de nem nagyon fogadják el a növényi táplálékot, csak a halat. Mennyiséget nem tudok írni, mert kb. saccolom.
2012. szept. 21. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az én tekim 6 éves. Nyáron heti 3x etetem őt, télen csak 2x. Áltlában lisztkukacot, fagyasztott halat, liofonizált marhaszívet kap. Néha szoktam adni neki nyers csirkemájat, almát, répát, nyers cukkinit. Egy időben vettem neki teknős müzlit, de azt nem szerette.
2012. szept. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi. Az enyém már felnőtt nem tudom pontosan hány éves úgy kaptam. kb3naponta kap ilyen vegyes teknőseledelt.Próbáltam neki adni gyümölcsöt meg zöldséget de azt nem csípi..
2012. szept. 26. 21:05
 6/6 Melmel ***** válasza:
halat adj neki, abban minden megvan amire szüksége van. nem baj ha először nem akarja megenni, lehet hogy nincs hozzászokva, de majd rászokik. én a metro áruházban veszem 1kg fagyasztott apróhal kb1400 ft, ez sokáig kitart. a különböző mesterséges bolti eleségek nem megfelelőek, ráadásul gyakran hiánybetegséget okoznak
2012. szept. 27. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!