Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Sárgafülű ékszerteknőst kell...

Sárgafülű ékszerteknőst kell teleltetni?

Figyelt kérdés
Sziasztok, van egy 6 hónapos sárgafülű ékszertekim, aki nőstény. Arra lennék kíváncsi, kell-e teleltetni majd ha hidegebb idő lesz [magyarul télen]. Az a gond, hogy nem szeretném, hogy megfázzon! Nincsen hőfokszabályzóm, váratlanul kaptam Tekit még tavasszal! Hozzám nőtt, eladni/elajándékozni nem akarom! Itt jól érzi magát, de télen nem tudom mi lesz! Szerintetek elég a majd fűtött lakás? Vagy kevés lesz? A terráriuma kb. 1 méterre van a radiátorunktól. Esetleg mivel melegíthetném majd őt? A hőfokszabályzó NAGYON drága! Már utána olvastam. Valaki valami jó/olcsó praktikát tud esetleg? Kérlek jelezzétek, de a negatív kommenteket mellőzzétek. :) Üdv..:)
2012. szept. 22. 09:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia. Én is nem rég kaptam meg a kis sárgafülüket, de sajnos nem elég nekik a lakás melege. Előttük két vörösfülüm volt és ők is a radiátor mellett voltak, de nem volt elég. Én Serásat vettem 7600Ft-ért, de megérte. Érdemes lenne összegyűjtened ennyi pénzt, mert amúgy is télen reggelre nagyon lefog hűlni a lakás és a vizük is. Én amikor megkaptam őket még nem volt meg a fűtő és reggelre még az én kezemnek is kellemetlen volt belenyúlni hát akkor nekik, és még csak szeptember van!
2012. szept. 22. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hőfokszabélyozó nélküli fűtés nem olyan drága, víz alatti fűtőcső kapható. 1 l. vízre 1 watt teljesítményt kell számolni, és ez állandóan be kell legyen kapcsolva.

A napozókő fölé egy 60-as, izzós! lámpa, úgy h. a kezednek kellemes meleg legyen, ezzel kb. 12 órás nappalokat hozz létre.

A Vízmagasságot úgy kell beállítani, hogy ne kelljen úsznia a levegőért, ez nem hal, szeret pihenni.

Végül kétnaponta adj neki enni (ha még pici), változatos, de hal(édesvízi hal) alapú kaját, kéthetente A, és D3 vitaminos granulátumot.

2012. szept. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Egy szimpla vízmelegítő 3000 Ft. Szerintem megéri.
2012. szept. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem nem kell.Itt egy oldal: [link] ott vagy akkor nyomj az Édesvizi ékszerteknősre:az utolsó elöttire
2012. szept. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem nem kell.Itt egy oldal: [link] Ha ott vagy az édesvizi ékszerteknős oszlopban az utolsó elöttire nyomj.

:)

2012. szept. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :) Ez 1 jó oldal. Egyébként fűtőcsövet, hőfokszabályzót láttam itt, Debrecenben a Kishatár után a Corából lett Auchanban 3000ft-ért. Szerintetek az megéri? 13 literes aqua-terráriumban van a Tekim. Sajna nem tudom eldönteni, vegyem-e azt meg.
2012. szept. 29. 12:56
 7/7 anonim ***** válasza:

max 20 wattos, állanóan bekapcs, nem kell szabályzó.

A vizet 22-26 fk közé lődd be.

2012. okt. 5. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!