Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Görög teknős kényeztetés?

Görög teknős kényeztetés?

Figyelt kérdés
van egy görög teknősöm, már több mint 5 éves és mióta kibújt a tojásból, azóta ittvan. nagyon szeretem, és nagyjából tudom miket ehet és miket nem. szerintetek milyenre kellene berendeznem a terráriumot (1 négyzetméter) hogy még otthonosabban érezze magát, és milyen kajákat ajánlotok amiket nagyonnagyon szeret? igyekszem mindent megadni neki amit lehet mert nagyon a szívemhez nőtt ez alatt az 5 év alatt.

2012. szept. 26. 10:19
 1/4 anonim válasza:
Saláta, paradicsom, szőlő, szőlőlevél, lóhere. Kertből ezeket az enyémek nagyon szeretik (nekem kettő van). Szeretik a meleg helyeket, úgy kéne csinálnod a terráriumot, de legyen hely, ahol el tud bújni, hiszen aludni úgy szeretnek, ha bebújhatnak valami alá. És persze a fürdetés, fontos, hogy ugyan nem mindennaposan, de azért hetente-két hetente legyen nekik egy kis langyos víz - inkább hideg - amiben picit lehülhetnek, elidőzhetnek.:)
2012. szept. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a kis teknősöm nagyon jól érzi magát! :)))
2012. okt. 6. 19:34
 3/4 anonim válasza:
Örülök!:)
2012. okt. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Üdv! A banán, alma, répa, egyéb gyümölcsök és a saláta nem jó táplálék szárazföldi teknősök számára. Mivel ezeknek kevés a kalcium tartalmuk, nem fejlődik tőlük rendesen a teknős páncélja. Gazokat (pl. pitypang, útifüvek, csorbóka fajok, lóhere, stb.) kell nekik szedni.
2017. nov. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!