Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Miért nem eszik a teknősöm?

Miért nem eszik a teknősöm?

Figyelt kérdés

Tavaly, karácsony előtt kaptam két ékszerteknőst. Azóta is meg vannak.

Igazándiból eddig nagyobb problémák nem történtek.

Most csak annyi, hogy a nagyobb teknősöm fél tőlem. Vagyis szerintem fél, mert már kezd újra odajönni az üveghez ha ott vagyok, de amúgy nem.

És nem régiben, vettünk rákokat nekik. Próbáltunk olyat adni nekik, hogy egyék meg. Egyik sem ette meg, ezért olyan fagyasztott kockát adtunk nekik, amiben minden szükséges tápanyag meg van. A kicsi most meg is eszi őket, amint megkapja megeszi.

Viszont a nagyobbik nem hajlandó megenni. Ott van mellette, de nem eszik. És mivel, mégsem akarom hogy éhezzen, ezért száraz halat adok neki helyette.

Minden nap etetem őket, mert még az egy éves kort sem érték el, tudomásom szerint.

Előre is köszönöm a válaszokat!



2012. okt. 3. 18:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Régen nekem is volt tekim. Szintén ez a problémám volt vele, hogy amikor közeledtek a rossz idők nem evett (télen szinte semmit), aztán vettem az akváriumba 2 kis guppit, hogy így kihozzam a tekimből a vadászösztönt. Az élő csali jobban érdekelte, mint a szárított hal vagy rák.

Ajánlanám neked is ezt a módszert, ha pedig ugyanannyi érdektelenséget mutat, akkor vidd el állatorvoshoz, hátha valami komolyabb betegsége van.

2012. okt. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Rendben. Általában amúgy, csak kint van a kimászón is behúzott végtagokkal, fejjel van ott. :/
2012. okt. 3. 20:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!