Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Miért nem eszik a Teknősöm?

Miért nem eszik a Teknősöm?

Figyelt kérdés
Sziasztok, az a gond hogy nem eszik kb. 1 hete normálisan a teknősöm. Nem értem mi lehet, hiszen változatosan adok neki bolti (szárított, fagyasztott), ill. teknősöknek való különféle eledeleket. Ezért zárnám ki azt a tényt, hogy esetleg unja, és adjak neki változatosan. Ez igazából azóta van így, amióta beköszöntött az enyhébb, hidegebb idő. Próbáltam meleg vízben etetni, de nem eszik, ha szerencsém is van, ami ritka, akkor is csak belecsíp 1-et 2-őt. Valakinek esetleg valamiféle ötlet? Mióta így hűvösebbre fordult az időjárás, magam is elmélkedtem, és egy kétliteres műanyag fagylaltos dobozban tartom, nem szeretném, hogy megfázzon. Esetleg amiatt is lehet, hogy külön tettem és kissé kicsi a hely vagy depressziós lett ? Esetleg a bezártság miatt, hogy hirtelen nagyról kicsi helyre került ? Eddig 14 literes aqua-terribe volt. Élénk, szóval nem értem az egészet. Ékszerteknősöm van (sárgafülű) és nőstény, ill. fél éves múlt. Erre is gondoltam már, de viszont Olyan személyektől várok ötleteket, tippeket, tényeket, ha annak az illetőnek is volt/van teknőse vagy esetleg velük foglalkozik, vagy tapasztalt már hasonlóakat. Igazából logikus magyarázat is biztosan van erre. Legalábbis remélem! Előre is köszönök minden hasznos ötletet. A gúnyos, negatív kommenteket mellőzzétek,ugyanis nem ez volt a kérésemben! Byee :)
2012. okt. 16. 14:59
 1/5 anonim válasza:
43%

Szia!


A teknősök általában keveset esznek (a mienk is)

Ha rám hallgatsz minél előbb kiveszed a fagyisdobozból, mert az nem teknősnek való. Megfázni nem fog! Inkább csak depressziós lesz, hiszen nem véletlenül van nekik üvegfalú akváriumuk.(Így tudják szemlélni a világot) Az etetésre visszatérve: Adj a tekidnek párizsit. :) Imádják a párizsit és semmi baja nincs se az unokatesómnak se az enyémnek ettől az ételtől.. :) Próbáld ki :)

2012. okt. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Azonnal vedd ki a fagyis dobozból,és tedd vissza a helyére.-az neki kb olyan lehet,mintha te a szobádból beköltöznél a a wc fülkébe.

Nem fázik meg, hisz a terráriumban ugye van vízfűtő meg lámpa,ami melegíti. Egy üres műanyag dobozban mi a fenétől lenne neki meleg?

2012. okt. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Első kommentelő : Mindent köszönök, értettem. :D Azt olvastam az interneten, hogy nem lehet felvágottakat adni a teknősöknek. Mert meghal tőle. Ez igazz? :oo Eddig jó étvágya volt, még kért is :D Habár túlzásbe nem vittem sose. :)


Másokdik kommentelő :

Sajnos fűtőm nincs, Ötlet hogy hol vegyek és milyet ??? Amúgy a napokban akarok neki venni. :) De nem árt neki, ha a hidegvízben hibernálódik ? Vagyis olvastam h 10°C alatt lesz ezt. hát nem tudom de azt igen h nem eszik.

2012. okt. 17. 19:17
 4/5 anonim válasza:
Az interneten mint te is tudod, sok hülyeség kering. Azért írtam le a párizsis ételt,mert nekem a teknőstartó ismerőseim is adnak a tekiknek párizsit, és semmi bajuk sincs.. :) Egy próbát megér :)
2012. okt. 18. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem, köszi. ;) és egyébként te rendszeresen adsz neki ?Vagy milyen időközönként ? :) Amúgy milyen fajta a teknősöd ? Illetve az ismerőseidnek ? nekem sárgafülű ékszerteknős. :) neki is lehet adnii ? fél éves. ekkor is ? :) Bocsi, a sok kérdésért, de nagyon aggódom érte, hogy több, mint 1 hete nem eszik semmit sem :/ Élénk ugyan, de nem eszik. Folyamatosan inkább kijönne. :( Rendszeresen veszem ki, foglalkozom vele, de ezt nem érteem. :(
2012. okt. 19. 17:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!