Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Teknős költségek?

Teknős költségek?

Figyelt kérdés
Görög teknős tartásán gondolkodunk, mennyi a havi költsége? (villany, fűtőlap, Uv.lámpa, vitaminok..stb.)?

#teknősbéka #költségek/hó
2012. okt. 18. 19:21
 1/3 anonim ***** válasza:
a görög teknős beszerzése drága, és a tartása is. én vízi teknős párti vagyok. az ékszerteki 3000 Ft körül van, míg a görög teknős 15000-20000 Ft . a tekinek csak egy vízmelegítő kell az meg 3000-6000 Ft. enyémnek most 6 hónaposan 35 literes terráriuma van, az 3000Ft körül volt. már 1-2 hónapja megvan neki ez a kis zacskó szárított hal + a vitamin. a szárított hal 200-500 ft, a vitamin is 500ft körül van. ne haragudj hogy nem a te kérdésedre válaszoltam csak szerintem az ékszerteki tartása olcsóbb :D
2012. okt. 20. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi!:)
2012. okt. 20. 15:22
 3/3 anonim ***** válasza:

ékszerteknősnek kell ugye akvárium - ez nem egy 35 literes, mert ha megnő 30 centisre, akkor kell oda a 650 literes is, ami már cca 60ezer + nagy teljesítményű külső szűrő, melegítő, tető szintén ennyi.


hidd el, nem olcsóbb a vízi sem. nem beszélve, hogy neki is kell lámpa, izzó, fénycső, belső kiegészítők. az első válaszolónál látszik, hogy még nagyon gyerekcipőben jár. off: jótanácsként első, felejtsd el a szárított halat, és térj át a fagyasztottra, vagy egy éven belül kimúlik a teknősöd. ja, és 35 liter? most ez komoly?


görögtekihez én nem nagyon értek, neki is óriási terrárium kell nagy korára, de neki elég pár mm-s üvegből, hiszen nem lesz benne többszáz liter víz, ez csökkenti a költségeket. de szükségen van fűtőlapra, megfelelő lámpára.


nameg az akvarisztika elég macerás, pepecs hobbi, és marhára költséges. szerintem mindenképpen kevesebb fáradtsággal jár egy szárazföldi teki, mint egy vízi. árban meg kb ugyanaz.

2012. okt. 23. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!