Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Szerintetek nem baj hogy a...

Szerintetek nem baj hogy a sárgafülű ékszerteknősöm egyedül van?

Figyelt kérdés
már egy éves (nem tudom milyen nemű mert azt még nem igazán lehet megállapítani)és attól félek hogy "unja magát". de ha vennék akkor meg attól tartok hogy összevesznének mindig.

2012. okt. 26. 15:56
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem alapvetően minden állat társas lény.

Igaz nekem tarajos teknőseim vannak, de azok egész nap "együtt lógnak", udvarolnak, piszkálják egymást, együtt napoznak.

2012. okt. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Nekem 5 éves teknősöm van , én is emiattt féltem , én vettem egy kisteknős amikor 4 éves volt , és a kisteknős medencéjét úgy raktam hogy lássák egymást , mostmár összeraktam őket , úgy 6 hónaposan költöztettem át , és ténleg néha bántják egymást de a kicsi egyáltalán nem esetlen , és kárt egymásba soha nem okoztak , amikor a kicsi odaúszik a nagyhoz akkor már a nagy meg van ilyedve xD . És szerintem simmán összelehet rakni csak egészkicsi korába még ne .
2012. okt. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 peti4000 válasza:

Mi is egyet vettünk először, aztán mikor fél éves volt vettünk egy másikat is.

Azt tudni kell, hogy az idősebbik eleve nagyon nyugodt természet volt, tehát nem nagyon aggódtunk, hogy kárt tesz a kicsiben.

Egymás elé tettük őket, a nagy körül szaglászta, kicsit úgy tűnt, mintha ő lett volna jobban megszeppenve, aranyos egy szituáció volt :)

Nem bántották egymást akkor és azóta sem. Néha kicsit kötekednek mikor kajaidő van, mert ugyebár teknősök, tehát egész nap semmit tesznek, este meg majd éhen halnak :) De még sosem történt semmi komoly veszekedés.


Most egyébként az egyik 2 éves a másik 2 és fél és már egész közel állnak méretben.


Ha mégis veszel egy picit, akkor szerintem ne rakd őket össze, mert egy évesen már elég nagy lehet az idősebbik.


Ha elég békés esetleg próbáld meg szoktatni őket, hátha meglesznek együtt.


Üdv

2012. dec. 1. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nagy baj mivel társasági lény ezért muszáj lennie legalább 1

teknősnek mellette lennie.Ha nincsen mellette akkor nem fog enni.Mi amikor vettük őket akkor azt mondta az eladó,hogy inkább kettőt vegyünk mert nem eszik akkor.Tehát KELL hozzá egy vagy több társ.

2013. márc. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az én hím ékszerteknősöm 2 éve van nálam,és egyedül van,mégis nagyon mohón eszik mindig :))

De egyébként én is szeretnék venni mellé egy másik tekit...

2013. ápr. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Tudom régi bejegyzés.

De a teknősök nem társas lények. Fórumokon lehet olvasgatni róla.

2013. dec. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
MINDENKÉPPEN VEGYÉÉÉL a miénk meghalt mert egyedül volt és nem evett semmit és éhen halt de ő nem evett mert egyedül volt!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2014. jan. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!