Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Melyik az a gekkó, vagy ehhez...

Melyik az a gekkó, vagy ehhez hasonló hüllő ami elvan 30x 30x 30 as terkóban, kis korában olcsó és éjszakai (szóval nem kell neki uv)?

Figyelt kérdés
Vitaminport természetesen veszek .
2012. nov. 2. 15:51
 1/3 anonim ***** válasza:

A tropicolotes törpe gekkók elég kicsik, 5 centisek, nekik végülis elég a kis terkó, de ők nappal vannak ébren és kell a fejük fölé tenni egy repty glo 10.0 izzót mindenképp. Az etetésük bajos, mert csak hangyaméretű apró tücsköt esznek, kicsi a szájuk. A kistekibe szoktam venni ilyen aprót. Máshol nem láttam még, hogy árulnák. Mindenhol csak nagyobb tücskök vannak.

---------

Vagy tarthatsz nagy botsáskákat, azoknak nem kell uv, de egy bármilyen izzó azért nem árt. Télen etetni nehéz, mert faleveleket kajál, de valahogy biztos meg lehet oldani.

----------

Más ilyen kis állat, pl rövidfarkú törpekaméleon, annak Repty glo 5.0 izzó kell. Őt könnyebb etetni, mert 1 centis tücsköt, vagy apró lisztkukacot több helyen lehet venni, amit megesz. Kell neki 3 mm vékony faágakat betenni, amin tud csimpaszkodni.

2012. nov. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Még a tűzhasú gőte jutott eszembe. Annak nem kell uv szerintem. Sima lámpa viszont kell, és akvaterráriumot kell csinálni, amiben van kimászó a száraz részre is, mert szeretnek napozni. A tetejét fedni kell, mert ha kimásznak, és sokáig kint vannak, kiszáradnak.
2012. nov. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Platypus ***** válasza:
Szerintem nincs az a hüllő, aminek tényleg jó lenne ekkora hely. A legkisebbek is csak elvegetálnak. És egyébként alatta van a törvény által előírt 30 liternek, még ha nem is sokkal. Én ekkorában madárpókot tartottam, ajánlom neked is. Vagy a bütykös csótányt, bár itt a szaporulatnak már nem nagyon van hely. Botsáskából legfeljebb a perui ördög botsáska jó, ez egy viszonylag rövid testű faj, és megvan az a jó tulajdonsága, hogy fagyalt eszik, ami télen is hozzáférhető.
2012. nov. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!