Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Szerintetek jó ötlet élő...

Szerintetek jó ötlet élő halat adni az ékszerteknősömnek?

Figyelt kérdés
Olyantól várok választ, aki már csinálta.

2012. nov. 14. 12:19
 1/8 anonim ***** válasza:
A teknősnek biztos, hogy jobb, hiszen kitudja élni vadászösztönét. Illetve mégis, csak friss halat adsz oda neki. Én mondjuk sajnálnám a halat, de ez én vagyok.
2012. nov. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%

Felesleges állatkínzás.

A teknős nem élvezi a vadászat örömét, ösztönből táplálkozik, nem élvezetből.

A halnak viszont fájdalmat és szenvedést okoz.

Akkor is friss a hal, ha leütöd előtte, sőt, a fagyasztóban sem lesz semmi baja.


Mindezt mondom úgy, hogy etettem élő hallal a teknőst, de miután szerencsétlenek kifordult béllel menekültek, vagy leharapott farokkal, leszoktam róla.

2012. nov. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

Az jó ötlet lehet. Én már csináltam ilyet. Kárászokat tettem a vizébe, azok elég jól elvannak egy darabig. Csak az a kérdés, hogy mennyire gyors a teknőcöd. Mert az enyém, amíg fiatalabb volt, simán elkapta a halakat. Mostanában lelassult és nehezebben megy a vadászat.

Persze az is felvetődik, hogy a kárászoknak mennyire jó ötlet ez, hiszen elég csúnyán végzik a teknős szájában, ahogy a karmaival rásegít a marcangolásban. A víz ilyenkor nagyon meg tud zavarosodni és hamarosan cserélni kell.

2012. nov. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én nem csináltam,a teknősöm kiszolgálta magát az akváriumból.Úgyhogy adj neki nyugodtan,szereti nagyon.
2012. nov. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Platypus ***** válasza:
100%
Murral értek egyet. A teknősök nem éppen a legügyesebb vadászok, nem végeznek gyorsan és kíméletesen a hallal. Jó érzésű ember nem akar megrágott, órákig haldokló halakat nézegetni. De a kérdést számomra az teszi teljesen egyértelművé, hogy az élő halnak semmi pozitív tulajdonsága nincs a frissen leölthöz vagy a fagyasztotthoz képest. Sőt, az eleségnek árult vagy csalihalakat nem etetik rendes vitamindús táppal(amennyiben etetik egyáltalán bármivel), így ezeknek a tápértéke sem az igazi. Az élővízből fogott halakkal meg igen könnyen lehet bélférgeket összeszedni. Szinte az összes vad édesvízi hal hordoz köztesgazdaként bélférgeket, amik a halat elfogyasztó ragadozóban fejlődnek ki. A fagyasztás ezt megelőzi.
2012. nov. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok! Akkor vissza vonom. Csak azért írtam, hogy ki tudják élni vadászösztönüket, mert a teknőseimnek szoktam néha fogni gilisztákat és azért úgy betudnak pörögni. Sokkal nagyobb hévvel vetik rá magukat, mint amikor fagyasztott halat kapnak.
2012. nov. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Én nagy állat barát vagyok.És nagyon szeretem a 3-éves tekimet. Jót akartam neki azzal hogy élő halat kapna,most először.De arra nem gondoltam hogy milyen érzés ezt át élni a halnak.Most el képzeltem milyen lenne ha én lennék az a hal.

Egy szóval lebeszéltetek az ötletről,maradok a fagyaztot halnál.

Milyen jó hogy fel tettem ezt a kérdést, mielőtt veszem a halat.

Köszönöm szépen a válaszokat,egyesek közületek meg menték egy hal életét.

2012. nov. 14. 14:03
 8/8 A kérdező kommentje:
Bocs rosszul írtam,nem fagyaztot hanem: fagyasztott.
2012. nov. 14. 14:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!