Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Ékszerteknőst kell teleltetni?...

Ékszerteknőst kell teleltetni? Vagy mit csináljak ha ilyenkor télen nem akar enni?

Figyelt kérdés
Kb 3 éves teknős, akváriumban van tartva. Hetente takarítjuk, csak olyankor kap melegebb vizet, aztán minden nap néhány óráig be van neki kapcsolva egy lámpa (sima olvasólámpa), olyankor kiül és napozik. Nyáron semmi baja, de ha jön a tél, akkor mindig kicsit lelassul és nem eszik. Tavaly elvittük az állatorvoshoz, kapott vitamin injekciót és jobban lett. Most akkor teleltetni kéne, vagy mit csináljunk? Nem akarjuk szaporítani, és nincs is megfelelő hely a lakásban, ahol hibernálódhatna. Vagy ha melegen tartanánk, akkor felélénkülne?

2012. nov. 22. 20:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Vegyetek neki fűtő testet, hogy a víz hőmérséklete ne csökkenjen 25-30 fok alá!

MINÉL HAMARABB SZEREZETTEK BE EGYET!!!!!!

2012. nov. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Teleltetni nem kell.


Fűtőtest legyen.

2012. nov. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Az kb mennyibe kerül? És hol lehet olyat venni? (Csak szólok, hogy nem az én teknősöm, hanem testvéremé, csak nem foglalkoznak vele rendesen.)
2012. nov. 23. 21:31
 4/5 anonim ***** válasza:
állatkereskedésben 3000-4000ft
2012. nov. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Attól függ mekkora az akváriuma, attól függően kell neki melegítőt venni. Amúgy télen az enyém se nagyon eszik, ez normális, mert telel. Majd tavasszal újra csillapíthatalan étvágya lesz. 27 éves az enyém, szóval én már csak tudom. :D Nyáron fél kg csirkemellet megeszik 2 hét alatt. :D
2013. febr. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!