Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Vak/depressziós kaméleon?

Vak/depressziós kaméleon?

Figyelt kérdés

Sisakos kaméleonunk néhány napja csak csukott szemmel hajlandó közlekedni, csak nagyon ritkán nyitja ki, akkor, ha fény közelébe ér. Van, hogy dörzsöli is.Már próbáltam neki fültisztítóval picit megmosni, az úgy láttam, jól esik neki, mert beledörgölte a szemeit. Tőzeg van a terkóba alul, lehet, hogy belement a szemébe?(Csak mert egyik nap, mire hazaértünk, teljesen beleforgott és be is barnult benne...)Ha lemászik a földre, mindig annyira összetőzegezi magát, hogy tiszta "mocskos" lesz szegény :(

Esetleg túl nagy a tücsök, amivel etetjük, és megmarhatta? :( A színe jó, mindig a környezetének megfelelően változtatja, ugyanis az terkó falára ragasztottunk kívülre leveles mintás papírt.

Sok fórumon jártam, de egyszerűen nem találtam semmi értelmeset. Talán depressziós lehet? A kakája egészséges (fekete-fehér). Egyébként kicsi kamink 6 cm, és 2 hete van velünk. Lámpa melegíti. Segítenétek?



2012. nov. 29. 10:10
 1/3 A kérdező kommentje:
És még annyi, hogy a párásítás is meg van oldva napi 2szer, vitamin port kevertünk a vízhez, és azzal spiriccelünk be. Eredeti növény, sok ág van benn neki, plusz pici itatótál is.
2012. nov. 29. 10:11
 2/3 anonim ***** válasza:
Állatorvos? [link]
2012. nov. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Milyen lámpája van? A sima izzó az nem jó, olyan kell, ami UV-B sugarat is nyom, különben D vitamin hiánya lesz.

Ehhez jó a Repty glo 5.0 típusú izzó, ami kb 5ezer Ft.

A tücsköket pedig be kell szórni vitaminporral, hogy ezen felül is mindenféle vitaminokhoz jusson.


Nem tudom hogy mi a baja, de állatorvossal valóban meg lehetne nézetni.

2012. dec. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!