Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Milyen hüllő való nekem?...

Milyen hüllő való nekem? Lehetőleg olcsón jöjjek ki a vásárlásból....

Figyelt kérdés
Még soha nem tartottam semmilyen hüllőt,most lenne az első alkalom.Gondoltam görög teknősre,de nagy a helyigénye.Aztán gekkókra,agámákra,de ők élő állatokkal táplálkoznak,amit nem tudnék biztosítani.Nekem valamilyen növényevő,kisebb helyigényű,olcsó teknős kellene.Ha tudtok ajánlani valamilyent,akkor légyszi írjatok róla pár dolgot!Nagyon köszönöm!
2008. máj. 26. 19:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát a növényevő teknősök amiket lehet kapni szinte mind nagy a hely igényük,drágák és sokukhoz még CITES papír is kell.Teknős helyett inkább a szakállas agámát ajánlanám az növényt is eszik,bár hely neki is kell,de viszonylag könnyű tartani és sokan tenyésztik.
2008. máj. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
54%
sya szerintem egy ékszerteknős ami 3100ft és minden állatkereskedésben megtalálható na sya ja és szerintem neked a sárgafülü ékszerteki jó vagy a vörösfülüékszerteki vagy a királyteknős másneve misisipi tarajosteknős sya
2008. máj. 27. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%

szia!

szerintem vegyél gabonasiklót(de kígyófajta). 3000 ft-tól lehet kapni. kiskorában naposegérrel elhet etetni, ilyet fagyasztottan vehetsz, kis meleg vízzel fellangyosítod, és kész. Ha nagyobb, akkor már élő egeret is adhatsz neki. az etetéshez hozzá kell szoktatnod magad...

szerintem a gabonasikó ideális egy kezdő hüllőtartónak, nekem is az volt az első, és nem volt túl nehéz túltennem magam az etetésen...:)az interneten találsz róla jó kis írásokat.


akárhogy is döntesz, lehetőleg nem mindegy,h miléyen kisállatkereskedéstől veszel, mert lehet,h azok az állatok vitaminhiányosak, kevésbé életerősek. bár a budaőrsi úton levő állatkereskedés nagyon jó, onnan vennék én is, vagy tenyésztőtől. utóbbitól lehet, h olcsóbb is ,és megfelelő tanácsokkal is elláthat.


sok sikert

üdv

2008. máj. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg hüllőt akarsz tartani akkor vörös gabonasikló egyszerű a tartása csak tisztán és inger gazdag környezetbenn kell tartani"pl:mászófa nagy kő fakéreg" igaz a természetbenn élő állattal táplálkozik de megeszi a le fagyasztott majd az etetéskor kiolvasztott kis rágcsálót is !Az ijen formáju táplálást egy vagy két hörcsög családdal mag lehet oldani én is igy csinálom a hörik ki élik magukat a kígyó meg jól lakik ki fizetődőbb mint ha minden héten megveszed a szopos egeret nálunk "Győrbenn" ez most 100ft/db!!Az én kigyom 10g-os hörcsögböl "1,5-hetes" 2db-ot eszik ez szopos egérből kb 6db. Ha kell még infó nagyon sokat tudok segíteni irj ide: feca8204@freemail.hu
2009. jan. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Wááá na én ezért utálom az ezeket a húsevő hüllőket...élő szegény kis rágcsálót kell nekik adni :S én a helyedbe inkább dzsungáriai törpehörcsögöt tartanék....tenyésztőtől még ingyen be is szerezhetsz! :)
2009. ápr. 10. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

szerintem lehet szakállas agáma is toke vagy leopárd gekkó

hmm lehetne még leguán az full zöldségevő:D bár azt vitaminozni eléggé kell meg eléggé macera de sztem mnem annyira ha sokat tudsz róla tenyésztőtől piciben megveszed 5000.-körül

2009. júl. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs olyan hüllő ami megeyezik a kivánságaiddal.

Mert a szakállas agáma nagyra megnő a a kígyóknak is élő állatot kell adni.

2010. szept. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!