Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mennyire veszélyes a kígyók,...

MBS kérdése:

Mennyire veszélyes a kígyók, siklók tartása? Főleg a szalmonella miatt félek. Mit lehet ellene tenni? Van olyan amelyik nem terjeszti? Milyen fajtát vegyek? Mi kell a terráriumba?

Figyelt kérdés

2012. dec. 10. 09:22
 1/6 Platypus ***** válasza:
100%
A szalmonellát elméletileg terjeszthetik, gyakorlatilag nem szokott semmi baja sem lenni a hüllőtartóknak. Ha kezet mosol kígyózás után és nem nyalogatod az állatot, akkor még csak kockázatot sem vállalsz.
2012. dec. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egyálatlán nem veszélyes a tartásuk (persze ha nem mérges vagy nagyobb óriáskígyót veszel.) Ajánlani tudom ezek közül a kígyók közül bármeiket! :D A terrárium berendezése attól függ hogy az adott állat milyen éghajlaton él :)

-gabonasikló

-bikasikló

-patkánysiklók

-királysiklók

-Szivárványos boa

-királypiton

-afrikai házisikló :))

2012. dec. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ezek közül melyik a "legszelídebb" ? Már ha egy kígyó annak mondható? Te melyikeket ajánlanád? Melyiknek mekkora ketrec kéne? Remélem nem gond hogy ennyit kérdezek mert tudom hogy a neten is irják de hátha van személyes tapasztalatod is.
2012. dec. 10. 15:46
 4/6 anonim ***** válasza:

Én a Brazíliai szivárványos boát vagy a királypitont ajánlanám,mind a kettő elég kezes.A királypiton mellett szól még az is,hogy nagyjából csak másfél méteres lesz.

Ketrec a kígyók számára nem megfelelő,terráriumban kell tartani őket.

A mi boánk terráriuma 120x50x45,de királypitonnak elég kisebb is,mert a boa jó két méteres lesz.

2012. dec. 11. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mindegyik nagyon kezessé válhat amennyiben eleget veszed kézbe.(2. vagyok) nekem királypitonom van,nagyon kezes mivel mindennap kézbeveszem,szép színezete van,nyugodt természetű,és ha veszélyben érzi magát akkorsem harap hanem labdává gömbölyödik. :) Az ő terráriumában aljzatként fenyőkéreg zúzalék van.egy itató-fürfő tálkása is van + búvóhely :) a terráriumon kívül pedig egy Infralámpa :)
2012. dec. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
ja és a terkó mérete ha már kérdezted..150x45x50
2012. dec. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!