Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Karácsonyra Kaméleont fogok...

Karácsonyra Kaméleont fogok kapni. Sose volt még olyan állatom. Pár tippet hozzá adtok?

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm a választ!:)
2012. dec. 11. 19:34
 1/3 anonim ***** válasza:

Vegyetek egy fűtőkövet, vagy valamit ami befűti a terráriumát, mert elég fázós. Minimum 28 fok kell neki. Egy repti glo 5.0 izzó kellene világításnak, abban van UV fény is. Erre szüksége van.


Vegyetek vitaminport, de ne sima kalciumost, hanem olyat amibe mindenféle vitamin van. Kajának apró tücsköket, csak olyat amik beférnek a szájába, pl kis kaméleonnak 1 centiseket max. Ez legyen a fő tápláléka, beszórva vitaminporral. Lisztkukacot is vehetsz, de azzal ritkábban etesd, mert hízlal.


A terráriumba tegyél eleinte vékonyabb ágakat, amiben jól meg tud kapaszkodni. Később meg ahogy növekszik, egyre vastagabbakat. Aljzatnak jó pl egy zacskó fakéreg.


Ha kiveszed nagyon figyelj, mert úgy el tud tűnni a lakásban, de ha keresed, mindig a fény felé megy, tehát vagy az ablaknál lesz, vagy egy lámpa alá fog beülni. Nagyon lassú állat, így ha elkóborol könnyű megfogni.


Vegyél egy virágpermetezőt és spriccelgess neki vizet a terrárium falára. Kis tálba is lehet spriccelni, pl a fém tálon jól látszanak a vízpöttyök azt megtalálja ha szomjas, de a kaméleont ne spricceld le, azt utálja.

2012. dec. 11. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Kezdetben amíg kicsi, akkor még egyébként kis terráriumban tartani jobb mint nagyban, mert úgy kevésbé sérül, úgyis felmászik mindig a legmagasabb pontra. Meg ott jobban megtalálja a kaját is. Én olyan fél éves kora után váltottam nagyobb terráriumra. Szerintem úgy jó volt. És pár hónapos korában vettem előszőr neki sáskát, mert azok mindig nagyobbak, mint a tücskök, tehát azt úgy figyelni kell, hogy mi az ami jól befér a szájába, mert képes megilyedni tőle, ha egyszer túl nagy kaját veszel neki és jól meg is jegyzi.
2012. dec. 12. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Az eltartása nagyon drága? Kb. mennyit kell rá fordítani(pénz formájában) ?
2012. dec. 16. 14:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!