Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mi kell egy kis teknősnek?

Mi kell egy kis teknősnek?

Figyelt kérdés
Teknőst fogok kapni nemsokára és fel szeretnék készülni mire érkezik a terráriumot tudom hogy kell berendezni de kb mekkora vizet tegyek be neki ? ( elsőnek 15 l-s akváriumba lesz az elég neki ? és tényleg nagyon picike teknős lesz..:D) mikor kell adni neki és mi a legalkalmasabb kaja a számára ? innivaló gondolom nem kell neki xd a vízbe kell szűrő ? milyen gyakran kell takarítani ? akkor az egészet kell teljesen leszívni a vizet meg minden? esetleg a teknőst gyakran kivegyem egy picit 'futkározni' ?:)

2012. dec. 13. 13:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%
Szóval ez ékszerteknős lesz, nem szárazföldi. Ne vedd ki futkározni, hanem úgy rendezd az akváriumot, hogy legyenek benne ELCSÚSZHATATLANUL rendezve napozó kövek. :) Többet nem tudok mondani, nekünk szárazföldi van, régebben voltak ékszerteknőseink, de azok tenyérnagyságúak, és nyers húst dobáltunk nekik. De egy pici ékszerteknősnek k*rva picire kellene vágni... Keress ilyen oldalt, biztos van.
2012. dec. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nyers húst ne igen adj neki szerintem.


Egy víziteknős fő tápláléka (minő meglepő) a hal. Lehet kapni fagyasztott egész halat állatkereskedésekben, amik kifejezetten teknősnek való. Ez legyen a fő tápláléka, teknőstápot csak kiegészítésként kapjon. A kis teknőst naponta kell etetni, azt hogy mennyit, azt nem tudom, majd valaki pontosítja a mennyiséget. A felnőtt teknősnek elég 2-3 naponta kaját adni.


A vízbe nem kötelező a szűrő, de ajánlott. Ha nem raksz bele, 3-4 naponta muszáj lesz kitakarítanod a helyét. Szűrővel is kb 7-10 naponta kell majd. Persze hogy le kell szívni a vizet. Tipp: lehet kapni aljzatporszívót halas akváriumokhoz, azzal a mulmot is le tudod szívni az aljzat közül, és vele egy időben a vizet is. Így nem kell minden egyes takarításnál átmosni a kavicsot.


15l-es akvaterrárium kicsi lesz, még kezdésnek is. Értem én, hogy picike most még, de megnő előbb utóbb, és akkor muszáj lesz váltani. Szerintem egyszerűbb lenne már az elején akkora akvaterráriumot berendezni, amekkora kell majd neki, ha megnő. Így később kevesebb gond lesz ebből.


Én azt ajánlom így összegzésképp, hogy még sokat olvasgass a témában, mert teknőst ( én minden más állatot) tartani felelőssé, és jó, ha az ember mindennel tisztában van, mikor az állatka hozzákerül. Kezdésnek ajánlok két oldalt:

[link]

[link]


itt sok mindent megtalálsz, a fórumon pedig konkrétan a fajtákról is kérdezhetsz, cseveghetsz olyanokkal, akiknek ugyan olyan fajtájú a teknőse, mint a tiéd.

Remélem tudtam segíteni. Egyébként milyen teknősöd lesz?

2012. dec. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Itt minden fontos infot megtalálsz:


[link]

2012. dec. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
ékszer teknősöm lesz .. :) köszi a segítséget olvasgattam már egy párat de amiket linkeltetek is elolvasom :D milyen szűrőt ajánlasz ? olyan akváriumos vízleszívós izé van mert van akváriumom is egyébként láttam olyat Pesten hogy az ékszerteknős együtt volt a díszhalakkal csodálkoztam is és semmi napozó nem volt neki kitéve mondom úristen :O amúgy nekem is volt ékszerteknősöm egyszer egy óriási :D vagy 5 tenyérnagyságú de a kicsikről nem sok mindent tudtam az ennivaló stimmelt :D
2012. dec. 13. 19:31
 5/11 anonim ***** válasza:
Például egy ilyen szűrő jó lesz bele, és még nem is drága: [link]
2012. dec. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"egyébként láttam olyat Pesten hogy az ékszerteknős együtt volt a díszhalakkal"


Ez meglep... semmi elválasztó nem volt? Csak mert az én Franklinem jót kajálna a díszhalakból, ez tuti :D.


Ami a legfontosabb: legyen hely, ahová kimehet napozni, ez meg legyen világítva olyan lámpával, ami melegít.


A vize elég meleg legyen, amíg kicsi, olyan 26-28°C , később 20-22 is elég. Nálunk termosztátos vízmelegítő van. Annyi vize legyen, hogy kényelmesen tudjon benne úszni, ne csak vízszintesen, hanem függőlegesen is le tudjon bukni! A víz alján legyen kavicsos réteg.


A vízszűrő teljesen mindegy. Nem a vízből szedi a teki az oxigént. Nem feltétlenül kell, de ha van, ritkábban kell cserélni a vizet. Ha nincs, elég hamar bebüdösödik a víz.


Sokat segít, ha külön tálban eteted, és csak akkor rakod vissza a helyére, ha evés után ürített is.


Amikor takarítod, akkor:


- Teljes vízcsere.

- Üvegfelületet át kell mosni.

- Kavicsokat át kell mosni.

- a tekit érdemes csap alatt langyos vízben puha körömkefével letakarítani.


Kaja: apró hal összevágva, szálkástól, belestül. Később, ha nagyobb lesz, akár élve, az enyém szeret rá vadászni.

Apró vízi csigák.


Lehet kapni különféle tápokat szárított marhaszívet, szárított rákot, halat... ez 1-2 étkezésre jó, ha mást nem tudsz beszerezni, de állandóra nem!


Kezdettől kaphat kis salátát, tyúkhúrt, van, amelyik szereti, jó kis vitamin utánpótlás.


Amíg pici, addig naponta egyszer eszik, 4-5 hónapos kortól kétnaponta, kb egy éves kora után elég hetente kétszer enni adni neki, amikor eléri a 14-16 centis nagyságot, utána elég hetente egyszer.


Egyszerre általában annyit, amennyi a teknős teknő alól kilógó puha része összesen.

2012. dec. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
nem volt semmi választó közöttük együtt úszkáltak .. :D ha az én teknősöm egészen kicsi kora óta együtt lenne a halakkal szerinted megszokná őket ?:) egyébként köszi a segítséget :D
2012. dec. 15. 14:12
 8/11 A kérdező kommentje:
2012. dec. 15. 14:18
 9/11 anonim ***** válasza:

Passzolom... az enyém rendszeresen kap kis élő csalihalat, és szabályosan levadássza...


Lehet, hogy a díszhalban van valami, ami nem ehető? Vagy ha szegény teki tápon, meg szárított kaján él, az se biztos, hogy beindul rá... több tippem nincs.

2012. dec. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
mindegy inkább tartom külön :D szerintem legjobb megoldás lesz .. a harapása fáj ? és ha sokat foglalkozok vele akkor csak engem szokik meg és nem fog megharapni vagy más se harap majd?
2012. dec. 15. 14:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!