Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Melyik hüllőt lehet, legjobban...

MBS kérdése:

Melyik hüllőt lehet, legjobban fogdosni és nem szakállas agáma? Nagyon bejön a kicsi de sajnos 120 hosszú terkó nem fér el. Valami más hasonló esetleg? Leopárdgekkót néztem még. Hasonló?

Figyelt kérdés

2012. dec. 30. 20:03
 1/4 anonim ***** válasza:

A tropicolotes nattereri törpegekkókat lehet.


Megharapni nem tudnak, el sem futnak igazán, nem olyan félénkek. Ha elé rakod a kezed, néha odaállnak csipogni mérgesen, mintha el akarnának zavarni. Kis 5 centis gekkók ezek. Aranyosak. 2ezer Ft-ért árulták őket a terraplázán.


Az etetésük nehézkes, mert kicsi a szájuk. A hangyaméretű tücsköt megeszik, bár jobb szeretik a barnát, mint a feketét. A kisteki állatkereskedésben szoktam venni tücsköt. A mini lisztkukacot csak akkor eszik ha nincs más, de abból válogatni kell egészen kicsiket.


Inni tudnak egy lapos tálból és fürdeni is szoktak benne.


20-40 fok között életben maradnak, de 28-30 fok az ideális hőmérséklet számukra. Alulra kell tenni homokot, pl a madárhomok olcsó. Felülre pedig egy repti glo 10.0 izzót. Szeretnek köveken mászkálni, és ráfeküdve néha ott napozni a lámpa alatt.


Kis terráriumba szerintem ők ideálisak. Az üvegen nem tapad a lábuk, így egy nyitott tetejű akváriumban is lehet tartani őket. Ugrani jó ha 10 centit tudnak.

De csak egyforma méretű gekkókat érdemes együtt tartani, különben a kisebbet képesek megtámadni.

2012. dec. 31. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A terraplázán úgy árulták őket hogy párban voltak kis dobozban.


72 literes akváriuma tettem őket. 60x30cm alapterület és 40cm magas. Nagy kövek is elfértek benne, és nem tudnak kiugrani belőle.

2012. dec. 31. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Értem. Esetleg valami picit nagyobb? Ez jól hangzik de ez már mini :D
2012. dec. 31. 14:50
 4/4 anonim ***** válasza:

Törpe gekkókból láttam nagyobbat is, másfajtát, de a nevüket nem tudom.


A nagyfejű gekkó sem nő túl nagyra.

[link]

2012. dec. 31. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!