Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » A bébiteknős kényes? Szerintetek?

A bébiteknős kényes? Szerintetek?

Figyelt kérdés
Ma kaptunk egy kis bébitekit csak attól félek hogy kényes. Tudom, hogy ez hülye kérdés de nemrég halt meg a másik tekim és nem tudom,hogy mibe. Most jobban odafigyelek az teknősömre. Előre is köszönöm a választ!

2012. dec. 31. 22:24
 1/8 A kérdező kommentje:
Sárgafülű ékszerteknősöm van.
2012. dec. 31. 22:28
 2/8 A kérdező kommentje:
Légyszi segítsetek!
2012. dec. 31. 23:20
 3/8 anonim ***** válasza:
59%
Jajj istenem, ha fingod sincs, hogy kéne tartani miért vettél még egyet??? Egy minimális agyad legyen már légyszíves.
2013. jan. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem azért kérdeztem!
2013. jan. 1. 15:11
 5/8 anonim ***** válasza:

Olvass után, rengeteg oldal van már róluk!

De amik a legfontosabbak:egyáltalán milyen teki? Feltételezem vízi.kell neki egy nagy akvárium, az aljába kavics, és annyi víz, hogy a víz magassága kicsivel nagyobb legyen mint a páncél hossza, hogy kényelmesen tudjon úszkálni. Kell bele vízszűrő, amit rendszeresen mosni kell, és vízmelegítő. Kell napozó sziget és fölé lámpa. A picit még minden nap etetni kell fagyasztott fehér hallal, és nagyon ritkán lehet teknőstáppal. Én szoktam néha dobni a vízbe teknős-kálciumot. Az etetéshez legyen eg ykülön tál, amibe kiveszed és abba eteted,mert így a vízbe nem marad kajamaradék, és sokkal tovább tiszta marad a vize.

Hirtelen ennyi, kérdezz még és olvasgass!

2013. jan. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
2013. jan. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :)
2013. jan. 5. 22:46
 8/8 saku28 válasza:

Annyira nem nagy ördöngősség, igazából csak néhány alapszabály van, a többi józan paraszti ész :)

Az ékszerteknős halat eszik: nem csirkemájat, csirkehúst... halacskát. Szép kis fehér halakat. Azt viszont nagoyn figyleni kell, hogy ha a hal fagyasztott volt, nehogy hideg maradjün, mert jön a tüdőgyulaldás!

A terrárium vize és a szoba levegője között ne legyen több mitn 2 fok eltérés, mert az tüdőgyulaldáshoz vezet (tapasztalat).

Legyen elég helye úszkálni.

Nem baj, ha van benne kisebb kavics! A teknős rettenetesen szeret túrkálni, úgyhogy lefoglalja magát, továbbá koptatja a körmét és előszeretette eszegeti is, az pedig jó az emésztésének.

Én személy szerint ki szoktam venni sétálni. Nyáron csak ki a földre, aztán mehet egy jó másfél óráig amerre lát, télen fűtés föl, teknős a lefedett ágyra, és vigyázunk rá, ne essen le. Teki edzés, nehogy elhízzon :) Mellesleg jót tesz neki és a gazdi viszonyának is, az enyém rendkívül barátságos még az idegenekkel is :D

2013. nov. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!