Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Van 2 tekim, miylen vízmelegít...

Van 2 tekim, miylen vízmelegítő, illetve szűrő kell nekik?

Figyelt kérdés
Az egyik 1 kilós, a másik fél kilós. Eddig meg volt oldva a víz tisztasága illetve hőfoka, de mivel most néhány hónapig anyum fog róluk gondoskodni, szeretnék egy vízmelegítőt és szűrőt nekik. Milyen teljesítményű kell kb 10-20 liter víz felmelegítéséhez/szűréséhez?

2013. jan. 12. 00:47
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja, és műanyag terráriumom van, ebbe tehetek vízmelegítőt?
2013. jan. 12. 00:52
 2/6 anonim ***** válasza:

Miből van a terrárium? Milyen anyagból? Azt lehet tudni? Vagy ha más nem, milyen vastag műanyag?


Egyébként szerintem nem lesz semmi baja tőle. Ez a 10-20l víz később is ennyi marad, vagy növekszik a mennyiség?

Ehhez a jelenlegihez fűtőt én úgy tudok ajánlani, hogy egy 25W-os termosztátos kell, midegy, milyen márkájú, ezek egy kaptafára készülnek. Ilyesmit kell keresned: [link]

[link]


A szűrő. Ennek kiválasztása már érdekesebb, agyban függ a víz mennyiségétől. 20l-hez egy ilyen is megteszi, ezt kifejezetten teknősökhöz ajánlják: [link]

Vagy egy ilyen, ez ugyan halas, de teknős mellé is jó: [link]


Remélem tudtam segíteni.

2013. jan. 12. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen, köszönöm szépen! Még annyi kérdés, hogy ha a vízmelegítőre az van írva, hogy tegye függőlegesen az akváriumba, akkor vízszintesen nem lehet? Inkább vízszintesen tenném a víz magassága miatt, ugyanis kimászkálósak a tekik a lakásba:) Nem tudom milyen műanyag, de végülis van védője a vízmelegítőnek, úgyhogy ez a kérdés sztem megoldódik:)
2013. jan. 12. 17:07
 4/6 anonim ***** válasza:
Elég kevésnek tűnik 10 liter víz, két ekkora teknősnek?!
2013. jan. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Pontosan nem tudom, mennyi vizet szoktam belerakni, vagy h mekkora a terrárium,, ugyanis nem mértem még le, ezért írtam 10-20 litert. De írhattam volna 20-30at is. Nyugi, tudnak rendesen úszni, meg helyük is van:)
2013. jan. 12. 20:06
 6/6 anonim ***** válasza:
Amit belinkeltem vízmelegítőket, víz alá kell tenni, nem lóghat ki belőle. Keress olyat a boltban, amire rá van írva, hogy vízszintesen is elhelyezhető.
2013. jan. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!