Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mennyiért lehet eladni egy 10...

Mennyiért lehet eladni egy 10 éves aligátorteknőst? Egyáltalán hol lehetne eladni?

Figyelt kérdés
Pár éve örököltem, de szeretnék tőle megválni.

2013. jan. 12. 20:38
 1/6 anonim ***** válasza:
51%

Van engedélyed a tartásra ?


Hazai tartását már 1999. óta rendelet szabályozza (8/1999. (VIII. 13.) KöM-FVM-NKÖM-BM együttes rendelet a veszélyes állatokról és tartásuk engedélyezésének részletes szabályairól). A tulajdonosnak kérelmet kellett benyújtani a tartás helye szerint illetékes önkormányzat jegyzőjéhez, aki a jogszabályban előírt személyi feltételek, és tartási körülmények teljesülése esetén adhatta meg a tartási engedélyt. A jogszabályi feltételek szigorúsága miatt a tulajdonosok döntő többsége inkább a illegális tartást választotta, és az engedélyt meg nem kérve tartotta (és tartja ma is) az állatokat.


2010-től a jogi környezet tovább szigorodott. Hatályba lépett a kedvtelésből tartott állatok tartásáról és forgalmazásáról szóló 41/2010. (II. 26.) Kormányrendelet, mely az alligátorteknőst (és a keselyűteknőst is) Magyarország állatvilágára nézve ökológiai szempontból veszélyesnek minősítette, és emiatt a kedvtelésből történő tartás, szaporítás, forgalmazás tiltott tevékenységgé vált. A tulajdonosoknak 2010. október 31-ig kellett bejelenteni állataikat a természetvédelmi hatóságnál, azonban, félve a következményektől, ezt többnyire nem tették meg. Az aligátorteknős tartása a magánemberek számára most már egyáltalán nem engedélyezhető.

2013. jan. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Zolka99 ***** válasza:
73%
Próbéld meg állatkertbe vagy valami iylen helyre be adni és ne engedd szabadon ! :'D
2013. jan. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Második: Nincs engedélyem. Leírtam, hgoy Örököltem a teknőst. A gazdája elutazott örökre külföldre. Nem akarta beleengedni a tóba mert tudta hogy veszélyes. Neki volt engedélye. Azért is akarok megválni tőle.
2013. jan. 13. 02:16
 4/6 anonim ***** válasza:
72%

Szia!


Itt próbáld meg.


[link]

2013. jan. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 egyembör válasza:
nekem kellene
2013. okt. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Szerintem ha még meg van a teknős akkor hirdesd nyugodtan az olx meg a jófogáson mert akik régebben hirdették azok is engedély nélkül hirdették
2014. aug. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!