Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Hogy lehetne megoldani a...

MBS kérdése:

Hogy lehetne megoldani a szakállas agáma fűtését? Mivel kb.2-től tudnám elindítani a lámpát akár estig de addig csak 20 fok lenne, kb vagy 18 a lakásban. Mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés

2013. jan. 18. 14:06
 1/10 anonim ***** válasza:
Legyen bekapcsolva egy pl 40 W-os izzó, amit pl. feketére festettél. Az melegít, de nem világít. Védd valamivel, hogy ne tudjon hozzáérni!
2013. jan. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Használj időkapcsolót. 18 fokon nem lehet ilyen állatot tartani egész nap...


[link]

2013. jan. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Üdv! Akkor valami mást fajta után kell néznem mert a szülők nem akarják úgy nyomatni az izzót, hogy nincs senki otthon, nehogy felgyulladjon vagy valami. Más (állat) ötletek?
2013. jan. 18. 14:51
 4/10 anonim ***** válasza:

Macska? Az elvan 15-ön is. :]

Akkor vegyél talajfűtőt, és azt kösd időkapcsolóra. Nem mintha egy terráriumba szerelt lámpa kigyújtaná a házat.

2013. jan. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Tedd minél közelebb a radiátorhoz. A radiátor környezete lassabban hül le. Gondolom cirkó megy nálatok, és ha a termosztát időközben bekapcsolja a fűtést, akkor hamar lesz meleg mellette.
2013. jan. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Értem, köszi az ötleteket!
2013. jan. 18. 18:20
 7/10 anonim ***** válasza:
Talaj fűtő kábel! Kb 4-6000 ft. A hüllők tartása költséges hobbi...
2013. jan. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem is a gekkónál éjjelre is megy egy fűtőkő.

Nem fogyaszt sokat. Max 30 fokos a kő maga, nem túl meleg, de a terráriumot nem tudja befűteni önmagában, viszont a gekkó ráfekszik és ezt szakállas agámának találták ki, úgyhogy biztos neki is tetszene, ha lenne kis saját kályhája:

[link]


Nappal emellé még be szoktam nyomni egy 50 Wattos piros infra lámpát.

2013. jan. 20. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Gyime válasza:

Fütőszál!

a fűtőszálat tekerd bele egy cserépedénybe.(virágok,muskátlik víz gyűjtője)az oldalán vezesd ki a már szigetelt kábelt és önts a tálba gipszet.

ez mehet is be a terráriumba.ha kifejlett állatod van akkor érdemes a fejétől a farka tövéig mért távolságot figyelembe venni a cserép edény méretét e szerint kiválasztani.

erre ráfekhet és nem égeti meg egyáltalán.

és mégsem izzót égetsz a szülők meg nyugodhatak :D

2013. júl. 6. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Én kifúrtam egy darab samot téglát, beleraktam egy darab pákabetétet, diódát rá, aztán rákötöttem a termosztátra.

A termosztát az drága... én automatát vettem eddig minden állatomnak, és akkor ezzel nincs is több gond.

ettől nem gyulladhat ki semmi. Ugyan egy izzótól sem, de oda se neki.

2013. szept. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!