Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Sárgafülű ékszerteknősz...

Sárgafülű ékszerteknősz szeretnék venni. Honnan tudom, hogy valóban egészséges példányt veszek? Mennyi idő, mire megszokja az új helyét? Milyen mély legyen a víz? Elég neki egy kő szárazföldnek vagy muszáj kavics és homok?

Figyelt kérdés
Félek egy picit, mert amit korábban vettem (valószínűleg betegen) hamar elpusztult! Szeretnék ennek az újnak mindent megadni, hogy nehogy baja legyen! Mit javasoltok?
2008. jún. 2. 13:06
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha fiatal egyedet vásárolsz, sajnos van esély rá hogy ha jól tartod, akkor is elpusztul, de ezt szerencsére nem saját tapasztalataimból mondom.

Figyeld a szemét, és a páncélját. Teknősöknél gyakori lehet a szem begyulladása, mely szemcseppel kezelhető.

A páncél puhasága a másik gyakori halált okozó tünet, mely szintén kezelhető. Kalcium tartalmú tabletták, porok.

A helyet néhány nap, vagy akár néhány óra alatt is megszokhatja, de azért nem árt neki pár nap nyugodalmat hagyni.

Egyes szakirodalmak szerint elég olyan mély víz, melyből fekvő helyzetben ki tudja nyújtani a fejét. Véleményem szerint (a túl nagy helytől nem érzi magát rosszul) ennél mélyebb is lehet, ha biztosítva van neki egy "kilépő-kő" ahol pihenni tud. A kavics-homok azért jobb, mert így nagyobb helyen tud mászkálni, de elegendő a kő is.

Egy szó mint száz, minél nagyobb helyet tudsz neki biztosítani, annál jobban fogja érezni magát.

2008. jún. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt 4 teknösöm 8 évig.Fogmeg a páncélját nem puha e,az egészséges példány fürge,jó kedvü.Ha ki akar mászni az ujjaid közül nyugodtan megveheted.Szerintem nem okoz nekik problémát a helyvéltozás(nekem nem volt ilyen problémám).A szakirodalomban olvastam,hogy legalább olyon mély víz kell nekik mint a páncéljuk szélessége.De nagyon szeretnek mély vízben uszkálni és nem kell töle tartani hogy megfulladnak.Tudnak a víztetején lebegni.Elég egy kö is,sőt láttam olyan tekit is akinek nem volt semmije és már tojást rákott.Viszont ha szeretnél meg adni neki mindent akkor csinálj neki száraz résztis ahova ki tud mászni napozni.A homokkal az a baj hogy behordja magával a vizbe és mindjárt elkoszosodik a viz.Én szines apro dekor kavicsot használtam.Figyel oda a táplálásra is a kereskedésben diztos kapsz felvilágositást.Minden képpen adj neki száritott halat a vizbe pedig csepegtess vitamin cseppeket.Ajánlom a SERA termékeit.
2008. jún. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítségeket, remélem sikerül egészségeset választani.
2008. jún. 9. 12:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!