Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Üdv! A leopárdgekkó számára...

Üdv! A leopárdgekkó számára valamilyen világítás mindenképpen szükséges, vagy mivel éjszaki ezért elég a talajfűtés?

Figyelt kérdés
Illetve, az is érdekelne, hogy mivel én magam is eléggé éjszakai életmódot élek, zavarja-e az állatot az, hogy esetleg ég a lámpa a szobában, vagy mondjuk félhomály van és nem teljes sötétség?

2013. jan. 22. 06:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Kell. Eleve mondjuk napozóhelyet lámpa nélkül nem tudsz csinálni, a fűtőkövek meg nagyon drágák. Ezek sivatagi állatok, ami neked meleg neki még hideg!

Tapasztalatom szerint még a tv mérsékelt fényereje is zavarja őket, a zajról nem is beszélve.

2013. jan. 22. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha tudsz választani (meg tudod oldani), akkor a legjobb a talajfűtés. Ha nem, akkor viszont olyan világítótest kell ami nagyobb mértékben ad le hőt (tehát neon, kompakt fénycső nem jó). Ja, és teljesen felesleges nekik az UV lámpa.


Ha megszokták, akkor nem zavarja őket éjszaka az enyhe fényforrás (van direkt "holdfény" lámpa is az éjszakai fajok megfigyelésére).

2013. jan. 22. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Meg tudom oldani a talajfűtést, de milyen lenne a legideálisabb, úgy értem kábel vagy lap és mekkora teljesítményű?
2013. jan. 23. 03:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!