Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Szerintetek ha kívülre felrako...

Szerintetek ha kívülre felrakom a terrárium tetejére a párologtatót, és látom, hogy a pára kicsit lemegy a rácson és bejut a gekkónak, akkor az elég lesz neki?

Figyelt kérdés

Nem akarom beletenni a terkóba a cuccot, mert elég nagy. Nem fér be. Mondjuk nézni fogom a páratartalmat, hogy emelkedik e, mert szegény gekkó kicsit nehezen vedlik. Lement a páratartalom 40% alá, pedig 70-80% kéne neki.

A spriccelés valahogy nem elég, az csak egy órára viszi fel a párát, aztán kiszellőzik a rácson felül, és óránként nincs kedvem spriccelni.



2013. jan. 25. 22:35
 1/5 A kérdező kommentje:
ez ilyen ultrahangos párologtató
2013. jan. 25. 22:36
 2/5 anonim válasza:

Nekem 2 királypitonom van és nekik is pára miatt volt nehéz a vedlésük. Én először csak a rengeteg spriccelést tudtam megcsinálni meg néha lemostam őket langyos vízzel az segített. Szerintem próbáld ki nyugodtan hogy használ-e és ha látod h nem megy fel a pára akkor próbáld mosdatni.

Jobb ötletem sajna nincs.

2013. jan. 29. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen, szerintem elég, elvileg az a 'gőz' lefelé száll.
2013. jan. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Jaja. Azóta naponta bekapcsolom 2x, úgy 3-3 órára, mert felmegy 80%-ra, egyszer felment 90-re is, akkor gyorsan kikapcsoltam. Aztán ha túl sok idő elltellik lemegy 40 re, ezért most mindig figyelem és kapcsolgatom, hogy csak olyan 60-80 közt ingadozzon max :) Lehet, hogy rá kéne kötni egy időkapcsolóra, de végülis így is jó. Elég sűrűn ránézek azért, csak attól félek egyszer úgyfelejtem és elfogy róla a víz, akkor lehet hogy leég az egész kütyü. Nem tudom, ez olyan szar. Most csak télen van ilyen nagyon kevés páratartalom a lakásban, a fűtés miatt. De ezt valahogy át kell vészelni. Csak szegény gekkó. Már szebb lett a bőre, jönnek le róla a fehér cafatok, úgyhogy mulszály neki ezt a párásítót használnom.


Próbáltam azt is, hogy beraktam sok tál vizet, de az nem volt elég. Jobb ez így.

2013. jan. 31. 02:29
 5/5 A kérdező kommentje:
muszáj
2013. jan. 31. 02:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!