Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mérgező a tigrisszalamandra?...

Mérgező a tigrisszalamandra? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés
Szeretnék szalamandrát tartani,de volt már tűzhasú gőtém,és mindig piros,viszkető duzzanatok(olyan,mint a libabőr) jelentek meg a karhajlatomban.Én először azt hittem,hogy a fagyasztott vörös szúnyoglárvától.A gőtétől,vagy a szúnyogtól volt?

2013. jan. 27. 18:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Minden kétéltű választ ki méreganyagot. Egyesek csak mérgezőbbek a többieknél. Elvileg a tigrisszalamandra a kevésbé mérgezőek közé tartozik.


Az hogy mitől volt a kiütésed azt csak te tudhatod. Figyelgetni kellett volna, hogy mikor jelennek meg: vízcsere után? vörös szúnyoglárva etetés után? és ha mást etetsz velük, akkor is jelentkeznek a kiütések? Az a baj, hogy tényleg bármelyiktől lehetett.


Az pedig nem fog neked segíteni, ha én most leírom neked, hogy egyszer voltam olyan béna, hogy nem vettem észre, hogy fel volt horzsolva a kezem, mielőtt neki álltam vizet cserélni a tűzhasú gőtéimen. Másnap viszketés, apró-pici kiütések a lehorzsolt kezemen...

2013. jan. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
első! nekem ékszertekim van , ő is mérgező mert én sehol nem hallottam ezt , azt se hogy méreganyagot váltana ki, amúgy kiütés lehet csalánkiütés vagy rühesség
2013. jan. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
utána néztem szalamandra , gőte , békák.... de teki nem szerepel közte . ez igaz?
2013. jan. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Platypus ***** válasza:
A vörös szúnyoglárvára sokan allergiásak. A gőték enyhén mérgezőek, de ha ettől lenne kiütésed, akkor ott jelenne meg, ahol hozzáérsz, és gondolom a könyökhajlatodban nem mászkált. Ez allergiának hangzik. Gőteallergiáról még nem hallottam, viszont a vörös szúnyogra elég sokan érzékenyek.
2013. jan. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen.Amúgy elég sok mindenre vagyok még allergiás...Légúti dolgokra...
2013. jan. 30. 20:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!