Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mikor érdemes kis teknőst...

Mikor érdemes kis teknőst venni? Pézsmateknőst ajánljátok?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy pézsmateknőst, de nem tudom mikor vegyek. Vagy akármikor lehet? Ajánljátok ezt a teknőst? nagyon köszönöm a válaszokat.

#háziállat #teknősbéka #hüllő #pézsmateknős #teknősvevés #pézsmateknősök
2013. jan. 29. 19:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én 8 napja vettem meg a pézsmateknősöm.Nagyon aranyos,egyszerűen imádom:) Sokat gondolkoztam,hogy milyen fajtát vegyek,de nagyon megérte.Csak ajánlani tudom.Nem nő nagyra,és az enyém nagyon barátságos,meg sem kísérli,hogy bárkit is megharapjon.Bár ez a személyiségétől is függ.Sokan írják,hogy agresszív,én nem gondolom az enyémről.Volt egy ékszertekim,na ő volt agresszív.Egy teknőst vettem,de így is nagyon jól megvan,mindig feltalálja magát. :) Nyugodtan vegyél,nem fogsz benne csalódni;)
2013. jan. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm.:) Várom a következő válaszokat.
2013. jan. 30. 13:23
 3/9 anonim ***** válasza:
Én is csak ajánlani tudom a pézsmatekit. nekünk 2 db van, most fél évesek. Egyáltalán nem agresszívak, sőt! Szinte keresik a társaságunkat, követnek minket, és nagy bohócok!2 kisgyerekem van,imádják őket. Eddig senkit nem haraptak meg, pedig minden nap kivesszük őket az etetéshez, kézhez szoktak hamar.
2013. jan. 31. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Időjárástól függetlenül is bármikor vehetsz teknőst hiszen vízbe lesz egy akváriumban! (ha az időjárásra vagy az évszakra célzol) Igaz nem tudom hogy mi az a pézsmateknős, mert nekem ékszerteknősöm van! (de az is nagyon cuki) Mondjuk mi télen vettük, és már 8 éve megvan!
2013. febr. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én nem igazán ajánlom.

Az igaz, hogy nem agresszívak, de keveset élnek.Lehet, hogy tévedek, de amikor állatkereskedésben 3 ból-3 szor

Láttam egy egy halott példányt.

De ha neked ö kell akkor vedd meg mert szerintem nem fogsz csalódni

2013. febr. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 óriás válasza:
!0 évig élnek ezek a teknősök: Nálam vannak növendék teknősök. Épp van eladó 4500 HUF 06308340977 Budapest
2013. febr. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 óriás válasza:
40 évig élnek!
2013. febr. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
engem érdekelnének hány cm sek?
2013. máj. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem is pézsmateknősöm van, kettő is. Két külön személyiség, az egyik virgoncabb, a másik félős bújkálós :) Vannak bent kövek, és egy kis barlang, ott bújkálnak, de valamiért szeretik a szűrő duruzsolását, sokszor mögötte alszanak. Lehet velük játszani, követik az ujjamat az üvegen keresztül. Még nem harapott meg egyik sem. Eddig semmi agresszivitást nem tapasztaltam.


Ha 3 állatkereskedésből 3-ban is láttál elhullott példányt, akkor nagyon rossz állatkereskedésekben jártál. Ajánlom a Fresnapf XXL-t (Mo. legnagyobb állatos boltja), onnan van az egyik tekim, és semmi baja, makk egészséges. A másik ajánlatom a Kis Teki állatkereskedés, akiknek saját tenyészetük van, mindenféle teknőst tartanak, náluk láttam egyedül "kis pézsmateknőst", ami ugye egy másik faj, kicsit kisebbre nő, mint a közönséges pézsmateknős, és csíkok helyett pöttyök vannak a bőrén. Nálauk vettem a másik tekimet és ő is egészséges.


Sokáig élnek, ahogy az ékszerteknős is. Különböző oldalakon különböző információk vannak erről, de én a kis teki-s srácnak hiszek, azt mondta kb 25 év.

2017. jan. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!