Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Teknősnek 04-es kavicsot...

Teknősnek 04-es kavicsot tettem be és eszi, egész nap túr bent meg bogarássza meg eszi, én örülök mert legalább elvan nem unatkozik, de nem ártalmas rá nézve?

Figyelt kérdés
valamint kérdésem ,hogy teki páncélján alján elváltozás van amikor vettem még tiszta sárga volt aztán rózsaszín most ilyen kékes , de nincs baja erős a páncélja de aggódnom kell érte vagy ez normális ? ja még kérdés hogy baj e hogy kagylókat tettem a vízébe , azt hallottam hogy keményíti a vizet és hogy halaknál sok nem ajánlott de teknősre nézve ö is ilyen kényes ?
2013. febr. 9. 21:38
 1/3 anonim ***** válasza:
52%
Amikor én tettem be a teknőseimnek követ oda sem mertek menni:D Szerintem vidd el állatorvoshoz.
2013. febr. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
32%

teljesen normális , hogy a tekid eszi a 04 est, ugyanis szükséglete ,hogy megtudja emészteni a kaját amivel etetted segíti az emésztését , amúgy is a teknősök mindent eleségnek tekintenek :D beteszel pl egy műnövényt azt egész biztos hogy megfogja csócsálni xD sztem te vidd a teknősödet dokihoz ha fél a kavicstól xD ja meg még a kavics azért is szükséges mert így koptatja a körmeit, szeret benne túrni .


A kagylókat sztem benn hagyhatod nem lesz baj , enyém pl szeret velük játszani :)


a páncélalja nem tudom mitől lehet , sztem meg dörzsölte , de ha eszik, napozik, vidám, erős a páncélja akkor nem lehet gond!

2013. febr. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 gungasam ***** válasza:
Tizennyolc évig tartottunk egy teknőst. A teknőst nem igazán érdekli a víz keménysége. Nem lélegzi be mint a halak.A kövek nem árthatnak egy teknősnek,ha le bírta nyelni keresztül megy rajta.A kagylóhéjak (gondolom nem élő kagylókat raktál be)talán okozhatnak sérülést ha nagyon élesek. A teknős mindenki számára elég nyilvánvalóan suta a páncélja miatt.A lábain annál sérülékenyebb. A páncél színe nagyban függ az elfogyasztott kaja természetes festő hatásától, sokkal lényegesebb a szilárdsága és formája.
2013. febr. 11. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!