Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Van itt olyan akinek már...

Van itt olyan akinek már ekkora a teknőse? (lent a link)

Figyelt kérdés

[link]


ha igen akkor hol tartja? mekkora akvaterráriumban? mivel eteti ? egy ekkora teknősnek lehet adni felnőtt egeret , hörcsögöt ( hörcsöggel nem etetném, csak kíváncsi vagyok elkapná e :) , mert szerintem ez egy kisebb kutyának is neki mehet simán xD ) hát elég tré lenne ha bekapná az ujjam xD


2013. febr. 9. 22:13
 1/10 anonim ***** válasza:
Hát nagyméretű akvárium kell neki, ha olyan fajta, nyáron tarthatod az udvaron, kis tóban, bár a teknősök néha elszöknek. Adj neki teknőstápot, és az ékszerteknős általában húst eszik. pl. csirkemájat. Olvass utána, vagy egy kisállatboltban érdeklődj.
2013. febr. 9. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ezt most nem értem. Honnan látod, hogy ez mekkora? Ez egy sárgafülü ékszerteknős, ami kb 30-35cm-es páncélhosszúságúra nő meg. Nem lesz ez olyan hatalmas. A képen egy ilyen van: [link]


Teknőstápot csak kiegészítésként szabad neki adni, a fő eleség a hal. Lehet kapni fagyasztott egész halat állatkereskedésben, azzal kell etetni (Tescos természetesen nem jó, kifejezetten erre a célra szánt kell).


Teknősnek ne adj egeret, meg hörcsögöt. Ha ilyet akarsz, ami bármit kinyír, akkor tarts aligátorteknőst, vagy keselyűteknőst.

Na ők durva jószágok. Egy egeret pillanatok alatt lefejez. Az ujjadat is sec pec alatt leszedi, ha nem vigyázol. Ők csak nagyon tapasztalt teknőstartóknak valók, Nézz róluk videókat youtube-on.

2013. febr. 9. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
azt olvastam , hogy szopós egeret lehet nekik adni
2013. febr. 9. 23:24
 4/10 anonim ***** válasza:
Igen, az általam említett két teknősnek. Egy "sima" ékszertekit etess hallal, fagyasztottal, vagy mivel látom nagyon vérengzős kedved van, élővel.
2013. febr. 9. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
De miért,mekkora ez a teki?
2013. febr. 10. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
az a teki van egy 40 centi
2013. febr. 10. 17:09
 7/10 anonim ***** válasza:
És ezt honnan veszed? Lemérted a képet, vagy mi? Nincs rajta semmi viszonyítási alap (vonalzó, vagy egy emberi kéz). Megmondtam, hogy ez egy sárgafülü ékszerteknős, ők nem nőnek nagyobbra 30cm-nél. Akkorára is 10-15 év alatt.
2013. febr. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
és te ezt honnan veszed hogy mekkorára nő ? teki tenyésztő volnál? :D
2013. febr. 10. 20:03
 9/10 anonim ***** válasza:

Ahhoz nem kell teknőstenyésztőnek lennie valakinek hogy tudja mekkorára nő egy-egy fajta.

Biztosan vannak a sárgafülű ékszerteknősök között is egyedi példányok, akik nagyobbra megnőnek, de alapvetően 30-35centire nőnek meg. Ez fajta jellemző. Ugyanúgy mint például a fajtatiszta kutyáknál a marmagasság.

Mellesleg még a 40 centis páncélhossz sem olyan nagy.

2013. febr. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
a kép alapján nem lehet megmondani, hogy mekkora az a teknős. az enyémnek a páncélhossza 20 cm, 300 lityis akviban köszöni szépen, szeret élni :) és a méretétől függetlenül, a legjobb táplálék neki a fagyasztott hal! később, 15 és kora felé pedig egyre több növényt kell adni neki.
2013. febr. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!